Kod producenta: BX80662I56400
Gwarancja: 36 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
Producent: Intel

Procesor Intel Core i5 szóstej generacji - Doskonałe funkcje graficzne i automatyczne zwiększanie szybkości w razie potrzeby na komputerze.

Intel Core i5-6400 to wydajny czterordzeniowy procesor czwartej generacji Intel Core. Oparty jest na mikroarchitekturze Skylake i powstał w 14 nm procesie technologicznym. Wyposażony jest w inteligentną technologię Intel Turbo Boost 2.0, która automatycznie zwiększa moc w razie potrzeby.Dzięki technologii Intel Turbo Boost 2.0 częstotliwość procesora może wzrastać z 2.7 GHz do 3.3 GHz. Szybki i inteligentny, polecany m.in. do gier.

 

Procesor ten wykorzystuje nowoczesne technologie. Dzięki nim można cieszyć się wielowątkową pracą, bez opóźnień. Lubisz pracować gdy w tle gra muzyka, pracuje program antywirusowy? Dzięki temu procesorowi nie musisz martwić się tempo pracy i wydajność sprzętu.

 

 

Technologia Turbo Boost 2.0

Technologia Intel Turbo Boost 2.0 na żądanie zwiększa wydajność procesora, oferując automatyczne przyspieszenie jego pracy w razie potrzeby. Dostępna dla systemów z procesorami Intel Core szóstej generacji. Technologia ta pozwala na automatyczne przyspieszenie działania rdzeni procesora względem częstotliwości podstawowej, o ile procesor nie przekracza określonych limitów dotyczących energii, zasilania i temperatury. Sprawia to, że zarówno jedno-, jak i wielowątkowe aplikacje działają zauważalnie szybciej.

  

Intel Quick Sync Video

Technologia Intel Quick Sync Video, wykorzystując sprzętowe funkcje procesora (zamiast oprogramowania), pozwala oszczędzać czas podczas tworzenia i edycji nagrań wideo, synchronizowania ich z innymi urządzeniami oraz udostępniania ich w domu i przez Internet

 

Intel HD Graphics

Zintegrowana grafika Intel HD świetnie radzi sobie z nowoczesnymi multimediami i grami. Szybkie działanie gier i imponująca grafika 3D dla każdego. Procesory Intel Core czwartej generacji zintegrowane z wydajnymi funkcjami graficznymi technologii Intel HD Graphics zapewniają bezproblemowe działanie gier i realistyczny obraz bez konieczności kupowania osobnej karty graficznej.

 
  

Intel Clear Video HD

Technologia Intel Clear Video HD znacznie poprawia odtwarzanie filmów, zapewniając wyraźniejsze i ostrzejsze zdjęcia, bardziej naturalne, wierne i żywe kolory oraz niezakłócony i stabilny obraz filmowy. Technologia Intel Clear Video HD obecna w procesorze Intel Core czwartej generacji zapewnia najwyższą jakość, dzięki której można oglądać obrazy i filmy zgodnie z zamysłem artystycznym autorów.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Symbol producenta BX80662I56400
Nazwa produktu Intel Core i5-6400, Quad Core, 2.70GHz, 6MB, LGA1151, 14nm, 65W, VGA, BOX
Producent Intel
Klasa produktu Procesor
Informacje podstawowe
Typ procesora Core i5
Kod procesora i5-6400
Typ gniazda procesora LGA1151
Parametry techniczne
Częstotliwość taktowania procesora 2.7 GHz
Maks. częstotliwość procesora 3.3 GHz
Liczba rdzeni procesora 4
Częstotliwość szyny FSB
 • 2133 MHz
 • 1600 MHz
Częstotliwość szyny QPI/DMI 8 GT/s
Pojemność pamięci cache [L3] 6 MB
Obsługa technologii Hyper-Threading Nie
Zintegrowany układ graficzny Tak
Litografia 14 nm
Maksymalne TDP 65 Wat
Pozostałe informacje
Wersja procesora Pudełko
Dołączony wentylator Tak
Więcej informacji www.intel.com [LINK]

EAN: 5032037076562

Procesory

 • Wersja produktu: 

  BOX

 • Typ procesora: 

  Intel Core i5

 • Typ gniazda: 

  LGA 1151

 • Ilość rdzeni: 

  4

 • Częstotliwość taktowania procesora [GHz]: 

  2.7

 • TDP [W]: 

  65

Polecamy