loadingimg

Wczytuję dane...
QNAP TS-EC1280U-RP-EU Rack NAS 2U Rack HDD Bay 12 4GB
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena :
 
14766,64 PLN*
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
2 szt.
 • Qnap
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: TS-EC1280U-RP-EU
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Realizacja zamówienia: 24 godziny

średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

QNAP TS-EC1280U, z łatwym w użytkowaniu systemem operacyjnym QTS, jest niezawodnym i skalowalnym rozwiązaniem NAS przeznaczonym do backupu danych, synchronizacji plików i zdalnego dostępu. Model TS-EC1280U jest przystosowany do obsługi połączeń w standardzie 10GbE i zapewnia wyjątkową wydajność. Rozwiązanie pozwala udostępniać pliki między różnymi platformami, zapewnia kompleksowy backup, obsługuje protokół iSCSI i oferuje aplikacje do wirtualizacji, a także wiele innych praktycznych funkcji biznesowych, dzięki czemu model ten idealnie nadaje się dla MŚP do zabezpieczania ważnych danych biznesowych. Poza tym oferuje szereg aplikacji do obsługi multimediów, w których wydajna specyfikacja sprzętowa rozwiązania ma szansę ujawnić swoje możliwości.

 • Prędkość przesyłu danych 3500+ MB/s i 390.000+ operacji we/wy na sekundę (IOPS)
 • Dwa porty wewnętrznej pamięci podręcznej oraz do 4 SSD do obsługi funkcji pamięci podręcznej
 • Skalowalna konstrukcja, do 840TB pojemności pierwotnej
 • Wsparcie dla wirtualizacji, scentralizowana pamięć masowa na dane, backup, udostępnianie i przywracanie systemu po awarii

QTS – prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-EC1280U przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność działania systemu.

QNAP

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

Uwaga: 2GB RAM (4GB lub więcej RAM jest zalecane dla optymalnej wydajności) oraz QTS 4.1 lub nowszy jest wymagany.

Qsirch

Rewelacyjna wydajność

Model TS-EC1280U obsługuje dyski twarde ze złączem 6 Gb/s, zapewnia prędkość przesyłu danych ponad 3500 MB/s oraz wydajność operacji we/wy 390.000 IOPS* . Dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel® Xeon® E3 v3 i 4 GB pamięci DDR3 ECC RAM, TS-EC1280U bardzo zwiększa wydajność w zadaniach silnie obciążających CPU i potrafi obsłużyć więcej zadań wykonywanych w tym samym czasie.

* Przetestowano w laboratorium QNAP. Dane liczbowe mogą się różnic w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
Konfiguracje 4 komputerów klienckich: Procesor Intel(R) Core(TM) i7-2600, 16 GB pamięci DDR3 RAM, Windows 7 professional wersja 64-bitowa, dwuportowa karta sieciowa Intel X520 10GbE Server Adapter, IOMeter: odczyt i zapis sekwencyjny.

Konfiguracje NAS:
Dyski SSD OCZ Vertex4 VTX4-25SAT3-128G w konfiguracji RAID 6, dwuportowa karta sieciowa QNAP LAN-10G2T-U 10GBase-T *2

Port wewnętrznej pamięci podręcznej przyspieszający operacje we/wy

Model TS-EC1280U ma na płycie dwa porty wewnętrznej pamięci podręcznej mSATA i umożliwia używanie jako pamięci podręcznej do 4 SSD. Zainstalowanie modułów mSATA Flash (zakup opcjonalny), pozwala spektakularnie zwiększyć wydajność (IOPS) wolumenów pamięci masowej. Model ten idealnie nadaje się do poprawy ogólnego działania systemu w zastosowaniach wymagających wysokiego losowego IOPS, takich jak bazy danych i wirtualizacja. Konstrukcja portu wewnętrznej pamięci podręcznej oszczędza miejsce w kieszeni na dysk twardy, przez co można w niej stosować dyski o większej pojemności.

Wyjmowana szuflada na płytę główną ułatwiająca czynności konserwacyjne

Dzięki zastosowanej w modelu TS-EC1280U wyjmowanej szufladzie na płytę główną, administratorzy IT mają łatwiejszy dostęp do płyty podczas modernizacji/instalowania podzespołów takich jak RAM, wewnętrzna pamięć podręczna i karta sieciowa 10GbE. Samą płytę główną można wyjąć i wymienić bez potrzeby wyjmowania ciężkiego serwera TS-EC1280U z szafy rack – jest to szczególnie przydatne podczas konserwacji serwera TS-EC1280U w centrach danych z wieloma szafami teleinformatycznymi.

Uwaga: Przed wyjęciem szuflady z płytą główną konieczne jest wyłączenie zasilania. Nie jest to element, który można wymieniać przy włączonym zasilaniu.

QNAP

Wsparcie dla standardu 10 GbE

Model TS-EC1280U oferuje cztery wbudowane porty Gigabit Ethernet; zainstalowanie karty sieciowej 10GbE umożliwia szybkie przesyłanie danych – z prędkością 10 Gigabitów. TS-EC1280U jest przygotowany do obsługi standardu 10 GbE i gwarantuje olbrzymią szybkość przesyłu danych. W połączeniu z możliwością uzyskania dużej przestrzeni na dane, TS-EC1280U idealnie nadaje się do budowy centrów danych i do przechowywania dużych zbiorów danych. Wyróżnia się szybką transmisją danych, jest idealnym rozwiązaniem do edytowania w locie dużych plików wideo bez przesyłania ich pomiędzy TS-EC1280U a komputerami stacjonarnymi.

QNAP

Bezproblemowe powiększanie pojemności

Model TS-EC1280U umożliwia rozszerzenie pojemności dysków sieciowych przez kaskadowanie wielu obudów rozszerzających RAID marki QNAP – pozwala to sprostać potrzebom stwarzanym przez rosnącą ilość danych biznesowych. Dzięki skalowalnemu rozwiązaniu QNAP, pojemność pierwotną można stopniowo powiększać aż do 840 TB . Rozwiązanie jest szczególnie przydatne w zastosowaniach generujących duże zbiory danych, takich jak np. monitoring wideo, archiwizacja danych i przechowywanie nadawanych programów telewizyjnych – by wymienić tu tylko kilka najważniejszych.

Maksymalna pierwotna pojemność pamięci masowej dostępna dzięki przyłączeniu obudów rozszerzających RAID:

Model Turbo NASObudowa rozszerzająca RAIDLiczba obudów rozszerzających RAIDCałkowita liczba dysków twardych (NAS + obudowa)Maks. pojemność pierwotna (TB) *
TS-EC1280U REXP-1600U-RP 8 140 840
7 124 744
6 108 648
5 92 552
4 76 456
3 60 360
2 44 264
1 28 168
REXP-1200U-RP 8 108 648
7 96 576
6 84 504
5 72 432
4 60 360
3 48 288
2 36 216
1 24 144

*Do obliczenia pojemności maksymalnej przyjęto dyski twarde o pojemności 6 TB.

QNAP

Wydajny i elastyczny wolumen QNAP

Elastyczny wolumen QNAP zapewnia bezpieczniejszy i elastyczniejszy sposób przechowywania danych w urządzeniach typu NAS. Jest to wolumen nowej generacji, oferuje wydajne funkcje takie jak pooling pamięci z ochroną wielu grup RAID, wolumeny typu thin provisioned z odzyskiwaniem przestrzeni, iSCSI LUN na poziomie bloków oraz rozszerzanie pojemności online. Menadżer pamięci systemu QTS jasno prezentuje narzędzia i opcje służące do zarządzania pamięcią masową systemu, co upraszcza proces rozszerzania pojemności NAS oraz ułatwia zarządzanie obudowami rozszerzającymi QNAP RAID.

QNAP

Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

Model TS-EC1280U obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP, przez co umożliwia udostępnianie plików w sieciach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Dane, logi i obrazy ISO płyt CD i DVD można centralnie przechowywać w NAS, gdzie są one chronione zintegrowanym rozwiązaniem antywirusowym. Usługi Windows AD i LDAP pozwalają administratorom systemów na konfigurowanie praw użytkowników za pomocą istniejącego serwera Windows AD, serwera LDAP lub wbudowanej w NAS usługi LDAP.

QNAP

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

Jako niezawodne centrum backupu, model TS-EC1280U oferuje dopracowane rozwiązania z zakresu tworzenia kopii zapasowych. QNAP NetBak Replicator umożliwia backup danych systemu Windows zarówno według harmonogramu jak i w czasie rzeczywistym. Obsługiwane jest także oprogramowanie Mac Time Machine: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo tworzyć kopie zapasowe danych na TS-EC1280U.

QNAP

Spokój ducha dzięki rozwiązaniom z zakresu przywracania systemu po awarii

Model TS-EC1280U oferuje różne opcje odzyskiwania danych. RTRR (ang. Real-Time Remote Replication) umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Kopie te są magazynowane na zdalnym serwerze Turbo NAS lub FTP. Pliki są synchronizowane z folderu lokalnego do folderu zdalnego. Zwiększa to wydajność archiwizacji i skraca jej czas. TS-EC1280U obsługuje również protokół rsync służący do planowego (wg harmonogramu) backupu danych na innym zdalnym serwerze. Oprócz tego backup danych można wykonywać do usług przechowywania danych w chmurze takich jak Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox® i Google Cloud Storage. Dane te można potem w dowolnym momencie przywrócić na TS-EC1280U.

QNAP

Kompleksowe zabezpieczenia

W otwartym środowisku sieciowym dane biznesowe są potencjalnie narażone na atak hakerów. Model TS-EC1280U oferuje szereg różnych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie dostępu, blokowanie adresów IP i inne. Oprócz tego, administratorzy IT mogą kontrolować prawa dostępu każdego użytkownika do różnych folderów, co pozwala zapobiec nieuprawnionemu uzyskaniu dostępu do ważnych plików. TS-EC1280U posiada zabezpieczenie poziomu wojskowego 256-bitowym szyfrem AES zatwierdzone wg standardu FIPS 140-2, przez co chroni poufne dane biznesowe przed dostępem nieuprawnionych użytkowników nawet w przypadku, gdy dyski twarde lub wręcz cały system zostaną skradzione.

QNAP

Magazyn danych w zastosowaniach z dziedziny kompleksowej wirtualizacji

Model TS-EC1280U posiada certyfikaty zgodności VMware® Ready™ i Citrix® Ready™ oraz jest kompatybilny z Microsoft® Hyper-V™ i Windows Server 2012, przez co umożliwia elastyczne wdrażanie i zarządzanie w środowiskach wirtualizacji. TS-EC1280U obsługuje VMware VAAI i Microsoft ODX, przez co zwiększa wydajność przez odciążenie (offloading) serwerów ESXi i Hyper-V, a także obsługuje wtyczkę QNAP vSphere Client oraz narzędzie QNAP SMI-S provider, co zwiększa wydajność wykonywania operacji i zarządzania w zastosowaniach z zakresu wirtualizacji.

QNAP

Uruchamianie wielu systemów operacyjnych na TS-EC1280U

Aplikacja Virtualization Station przekształca model TS-EC1280U w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne, szybkie tworzenie oraz importowanie/eksportowanie maszyny wirtualnej, tworzenie migawek oraz która umożliwia wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarce internetowej. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w TS-EC1280U. Ponadto można na żądanie pobierać maszyny wirtualne (VM) z internetowych marketów VM i importować je do TS-EC1280U w celu bezpośredniego użycia bez jakichkolwiek złożonych procedur.

Uwaga: Pamięć zainstalowana 4 GB RAM x1. RAM można rozszerzyć do 32 GB, co umożliwia obsługę 8 maszyn wirtualnych.

QNAP

Bardzo wydajne rozwiązanie pamięci masowej do edycji wideo

Cyfrowa produkcja filmów i materiałów wideo generuje olbrzymie ilości danych, które wymagają wydajnych macierzy dyskowych RAID o stabilnej prędkości przesyłu, potrzebnej do równoważenia potrzeb występujących podczas edycji wideo. Dzięki szybkiemu interfejsowi sieciowemu 10GbE, model TS-EC1280U spełnia potrzeby w zakresie przechowywania danych i edycji wideo. Cyfrowe pliki wideo można szybko zapisywać i edytować na TS-EC1280U bezpośrednio przez sieć.

QNAP

Synchronizacja plików na różnych urządzeniach

Program użytkowy Qsync przekształca TS-EC1280U w bezpieczne centrum danych o dużej pojemności do synchronizowania plików. Jakiekolwiek pliki wysłane do TS-EC1280U zostają udostępnione wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy lub urządzenia mobilne. Qsync przydaje się zwłaszcza osobom często przebywającym w podróży – ułatwia zarządzanie plikami i gwarantuje stały dostęp na różnych urządzeniach do najnowszej wersji plików. Qsync umożliwia różne metody synchronizacji plików i udostępniania plików w grupie, co bardzo zwiększa elastyczność współpracy.

QNAP

Kompleksowe rozwiązanie do monitoringu – ochrona 24/7

Dostępny w TS-EC1280U system Surveillance Station jest profesjonalnym rozwiązaniem do monitoringu. System oferuje szeroki wybór ponad 2600 kompatybilnych modeli kamer IP oraz rozszerzalne licencje na kanały kamer IP. Rozwiązanie umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz audio, a także oferuje wiele elastycznych opcji do skonfigurowania przez użytkownika. Ponadto, na urządzeniach mobilnych z systemem iOS® lub Android™, użytkownik może zainstalować aplikację VMobile. Aplikacja ta pozwala zarządzać kanałami monitoringu non-stop i z dowolnego miejsca i w ten sposób zabezpieczyć pomieszczenia biurowe użytkownika.

QNAP

Dodatkowe funkcje dla MŚP

Jako przystępny cenowo Turbo NAS typu „wszystko w jednym”, TS-EC1280U umożliwia korzystanie z wielu aplikacji biznesowych.

Turbo NAS może służyć jako serwer FTP do udostępniania dużych plików; użytkownik może konfigurować ustawienia takie jak ograniczenie przepustowości, liczba połączeń i zezwalanie wyłącznie na zapis.
Turbo NAS może służyć jako serwer VPN. Dla administratorów IT jest to łatwy sposób, aby zbudować bezpieczną sieć prywatną. Z kolei dla pracowników jest to możliwość, aby bezpiecznie logować się spoza biura i mieć dostęp do takich zasobów biznesowych jak pliki i połączenia internetowe.

Instalowanie na żądanie aplikacji rozszerzających funkcjonalność NAS

Model TS-EC1280U posiada wbudowane centrum aplikacji (App Center) zapewniające dostęp do różnych instalowanych na żądanie aplikacji stworzonych przez QNAP lub przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do backupu/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. App Center jest także centralnym miejscem do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto, bazując na idei open-source, platforma QNAP umożliwia deweloperom tworzenie własnych aplikacji, co może, potencjalnie, nieograniczenie poszerzyć możliwości modelu TS-EC1280U.

QNAP
CPU
Intel® Xeon® E3-1200 v3 Family 3.4 GHz Quad Core Processor
Memory System memory: 4 GB DDR3 ECC RAM
Memory module pre-installed: 4 GB x1
Total memory slots: 4
Memory expandable up to: 32 GB (8GB x4)

Note:
 1. When upgrading RAM to more than 28GB, the original 4GB RAM modules must be removed.
 2. For the information of RAM module installation and compatible NAS models, please refer to the QNAP RAM Module Installation Guide
Flash Memory 512MB DOM
Internal Cache Port

Two mSATA port on board for read caching
Note: The standard system is shipped without mSATA flash. For the optional mSATA flash, please visit
http://shop.qnap.com/

Hard Drive 12 x 3.5-inch SATA 6Gbps/3Gbps hard drive or 2.5-inch SATA, 6Gbps/3Gbps hard drive SSD hard drive
NOTE:
 1. The standard system is shipped without hard drives.
 2. For the hard drive compatibility list, please visit Compatibility list
Hard Drive Tray 12 x hot-swappable and lockable tray
LAN Port

4 x Gigabit RJ-45 Ethernet port
(Expandable up to 8 x 1 Gb LAN or 4 x 10 Gb + 4 x 1 Gb LAN by installing optional dual-port 10 Gb and 1 Gb network card)

Note:
1. For the optional network card compatibility list, please visit Compatibility list of Expansion Card
2. For the information of network card installation, please refer to chapter 6 in the Turbo NAS Hardware Manual.
LED Indicators Status, 10 GbE, LAN, eSATA, storage expansion port status
USB

4x USB 3.0 port (rear)
4x USB 2.0 port (rear)

Support USB printer, pen drive, USB hub, and USB UPS etc.
Buttons System: Power button and reset button
Alarm Buzzer System warning
Form Factor 2U, Rackmount
Dimensions 88(H) x 442.5(W) x 530.5(D) mm
3.46(H) x 17.42(W) x 20.89(D) inch
Weight Net weight (NAS only) : 14.18 kg/ 31.26 lb
Gross weight (with packing and accessories) : 21.41 kg/ 47.20 lb
Sound Level* Sound pressure (LpAm) :55.3 dB(A)
Power Consumption (W) Sleep mode: 80.41
In Operation: 166.58 W
(with 12 x 1TB hard drive installed)
Temperature 0-40˚C
Relative Humidity 5~95% non-condensing, wet bulb: 27˚C.
Power Supply Redundant power:
Input: 47-63 Hz; 100-127V~/ 8A; 200-240V/ 4A
Output: 400W
PCIe Slot 2 (1* PCIe Gen3 x8, 1* PCIe Gen3 x4)
Fan 4 x 6 cm smart cooling fan
1. Power Button 5. Gigabit LAN x 4
2. LED Indicators:
10 GbE, Status, LAN, Storage Expansion Port Status
6. USB 3.0 Port x 4
3. Password & Network Settings Reset Button 7. Left slot: PCIe Gen.3 x 8
Right slot: PCIe Gen.3 x 4 (This PCIe slot is an open-edge design. It can be used with a Gen.3 x 8 card.)
4. USB 2.0 Port x 4 8. Power Connector

Remark:
The TS-x80 rack mount models comply with ANSI/EIA-RS-310-D rack mounting standards. Before purchasing the server racks for these models, please make sure the server racks conform to the following criteria:

1. Rack size

 1. Mounting post width : ≥ 451mm
 2. Panel width : ≥ 485mm
 3. Mounting post depth : 579.1mm~873.5mm
 4. The distance between two rack posts is 465mm (center-to-center measurement of the rack's square holes)

2. The optional rack kits for the TS-x80 rack mount models are only compatible with square-hole server racks.

Kontakt
801 01 41 55
12 398 44 00
533 285 800
BOK-ITPROMO