loadingimg

Wczytuję dane...
QNAP TVS-863+-8G Tower HDD 8szt. Pamięć RAM 8GB AMD 2.4GHz quad-core x86
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena :
 
5815,07 PLN*
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
2 szt.
 • Qnap
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: TVS-863+-8G
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Realizacja zamówienia: 24 godziny

średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

Oferowany w ozdobnej obudowie w kolorze złotym, model TVS-863+ jest wydajnym, niezawodnym, bezpiecznym i skalowalnym rozwiązaniem NAS z łatwym w użytkowaniu systemem operacyjnym QTS. Zaprojektowano go z myślą o zastosowaniach krytycznych i intensywnych obliczeniowo aplikacjach biznesowych, a także szybko rosnących zapotrzebowaniach z zakresu przechowywania danych. Dzięki opcjonalnej sieciowej karcie rozszerzeń, TVS-863+ obsługuje standard 10GbE; zapewnia wysoką wydajność ze stałą prędkością przesyłu; jest kompleksowym rozwiązaniem magazynowym dla MŚP i umożliwia budowę niezawodnej chmury prywatnej.

 • Przygotowanie do obsługi standardu 10GbE, bardzo wydajne rozwiązanie pamięci masowej do edycji i udostępniania plików wideo w rozdzielczości HD
 • Wyższy poziom bezpieczeństwa danych dzięki bardzo wydajnemu, wspomaganemu sprzętowo mechanizmowi szyfrowania całego wolumenu NAS 256-bitowym szyfrem AES oraz dzięki programowi antywirusowemu
 • Używanie modelu TVS-863+ jako komputera osobistego dzięki wyłącznej technologii QvPC oraz wsparcie wyświetlania w rozdzielczości 4K
 • Obsługa wielu maszyn wirtualnych bazujących na systemach Windows/Linux/Android za pomocą pakietu Virtualization Station
 • Zarządzanie, udostępnianie i tworzenie kopii zapasowych danych biznesowych ze zdalną replikacją w czasie rzeczywistym (ang. Real-time Remote Replication, RTRR)
 • Zunifikowane rozwiązanie magazynowe NAS oraz iSCSI-SAN przeznaczone do wirtualizacji serwerów
 • Obsługa VMware®, Citrix® i Microsoft® Hyper-V oraz zaawansowanych funkcji wirtualizacji
 • Transkodowanie plików wideo w rozdzielczości Full HD w locie lub bez dostępu do sieci dzięki wyjątkowej technologii transkodowania QNAP i sprzętowemu mechanizmowi transkodowania*
 • Rozszerzenie całkowitej pojemności pierwotnej do 192 TB za pomocą ekonomicznych modułów rozszerzających UX-800P marki QNAP

Doskonałe parametry i wysoka wydajność

Model TVS-863+ jest wyposażony w energooszczędny, czterordzeniowy, 64-bitowy procesor AMD® 2,4 GHz oraz 8 GB pamięci DDR3L-1600 RAM (z możliwością rozbudowy do 16 GB). Model obsługuje napędy SATA 6Gb/s i posiada 2 porty Gigabit LAN (z możliwością rozbudowy do maks. 4 portów GbE lub 2 portów GbE + 2 portów 10GbE), co w efekcie zapewnia olbrzymią szybkość pracy wielozadaniowej. TVS-863+ jest wydajnym serwerem NAS zapewniającym prędkości odczytu i zapisu do 824 MB/s w konfiguracji 4 x port GbE oraz do 1432 MB/s w konfiguracji 10GbE. Silnik przyspieszanego sprzętowo szyfrowania TVS-863+ z AES-NI udostępnia niezrównaną wydajność szyfrowania w swojej klasie; z szybkością do 718MB/s i AES-256 bitowym pełnym szyfrowaniem woluminu NAS, poprawia wydajność i bezpieczeństwo systemu przy jednoczesnym zabezpieczaniu wrażliwych danych biznesowych przechowywanych na TVS-863+. Karta graficzna nowej generacji AMD Radeon™ HD zapewnia przyspieszane sprzętowo transkodowanie oraz dwa wyjścia HDMI pozwalające odtwarzać treści multimedialne z rewelacyjnie wysoką rozdzielczością. W przypadku instalacji z najnowszą kartą sieciową Wi-Fi 802.11ac USB, TVS-863+ jest w stanie oferować niezwykle wysokie prędkości przesyłania dużych plików oraz strumieniowania multimediów wymagających dużej szerokości pasma.

Przetestowano w laboratoriach QNAP. Dane liczbowe mogą się różnic w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS:
System operacyjny: QTS 4.1.1
Typ wolumenu: RAID 5; 4 x SSD Plextor PX-256M5Pro
Środowisko sieciowe: bezpośrednie połączenie między NAS a komputerem, sieć LAN 1GbE (MTU 1500); 10GbE z dwuportową kartą QNAP LAN-10G2T-D PCIe NIC (MTU 9000)

Komputery klienckie:
Procesor Intel(R) Core(TM) i7-4770 3,40 GHz; pamięć DDR3 1600 Hz 16 GB; dysk twardy WD 1 TB WD10EZEX; karta Intel Gigabit CT (MTU 1500); 10GbE z dwuportową kartą QNAP LAN-10G2T-D PCIe NIC (MTU 9000); Windows® 7 Professional wersja 64-bitowa SP1
Konfiguracja IOMeter: Ciągły transfer plików 8 GB do/z 4/2 komputerów przez 3 minuty. Wielkość bloków: 64 KB dla SMB2.0 (prędkość przesyłu)

 

QTS – prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TVS-863+ przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

Uwaga: 2GB RAM (4GB lub więcej RAM jest zalecane dla optymalnej wydajności) oraz QTS 4.1 lub nowszy jest wymagany.

Qsirch

Obsługa standardu 10GbE

Model TVS-863+ oferuje 2 wbudowane porty Gigabit Ethernet i 1 preinstalowaną kartę 10GbE PCI-E NIC (jeden port), co umożliwia szybkie przesyłanie danych przez sieć – z prędkością 10 Gigabitów. TVS-863+ jest przygotowany do obsługi standardu 10GbE i zapewnia olbrzymią szybkość przesyłu danych. W połączeniu z możliwością uzyskania dużej przestrzeni na dane, TVS-863+ idealnie nadaje się do budowy centrów danych i do przechowywania dużych zbiorów danych. Wyróżnia się szybką transmisją danych. Dla osób profesjonalnie zajmujących się techniką jest idealnym rozwiązaniem do budowy domowego laboratorium 10GbE.

Przetestowano w laboratoriach QNAP. Dane liczbowe mogą się różnic w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS:
System operacyjny: QTS 4.1.1
Typ wolumenu: RAID 5; 4 x SSD Plextor PX-256M5Pro
Środowisko sieciowe: bezpośrednie połączenie między NAS a komputerem, 1GbE LAN (MTU 1500); 10GbE z dwuportową kartą QNAP LAN-10G2T-D PCIe NIC (MTU 9000)

Komputery klienckie:
Procesor Intel(R) Core(TM) i7-4770 3,40 GHz; pamięć DDR3 1600 Hz 16 GB; dysk twardy WD 1 TB WD10EZEX; karta Intel Gigabit CT (MTU 1500); 10GbE z dwuportową kartą QNAP LAN-10G2T-D PCIe NIC (MTU 9000); Windows® 7 Professional wersja 64-bitowa SP1
Konfiguracja IOMeter: Ciągły transfer plików 8 GB do/z 4/2 komputerów przez 3 minuty. Wielkość bloków: 64 KB dla SMB2.0 (przepustowość)

 

Więcej szczegółów na ekranie: wyświetlacz QvPC 4K Ultra HD podłączany przez HDMI

Rozdzielczość 4K pozwala zobaczyć więcej szczegółów! Dzięki technologii QvPC, użytkownik może przez złącze HDMI podłączyć serwer TVS-863+ do monitora 4K UHD. Doskonałą precyzję tak uzyskanego obrazu w rozdzielczości 4K można wykorzystać do zwiększenia własnej wydajności pracy. Na przykład, fotografowie mogą oglądać swoje zdjęcia w większej rozdzielczości, zdjęcia są ostrzejsze i wyraźniejsze. Inni użytkownicy uzyskują na jednym monitorze większy obszar roboczy, np. podczas zarządzania maszynami wirtualnymi.

Uwaga: Odtwarzanie i transkodowanie plików wideo 4K nie są obsługiwane

Uruchamianie dodatkowych systemów operacyjnych na TVS-863+

Dzięki obsłudze technologii wirtualizacji AMD-V, w modelu TVS-863+ można uruchomić aplikację Virtualization Station, która przekształca TVS-863+ w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne i umożliwiająca szybkie tworzenie, importowanie i eksportowanie maszyn wirtualnych (VM), tworzenie migawek i wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarce internetowej. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w TVS-863+. Można też na żądanie pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów VM i importować je do TVS-863+ bez wykonywania jakichkolwiek złożonych procedur.

Transkodowanie wideo HD w czasie rzeczywistym i bez dostępu do sieci*

Dzięki mechanizmowi sprzętowego przyspieszania transkodowania, model TVS-863+ umożliwia wysokiej jakości transkodowanie w czasie rzeczywistym wideo w rozdzielczości Full HD (1080p), dzięki czemu pliki wideo w popularnych formatach można konwertować do formatów uniwersalnych, które będą bezproblemowo odtwarzane w komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych lub inteligentnych telewizorach. Model TVS-863+ pozwala cieszyć się filmami wideo na wielu urządzeniach – nawet takich, które nie dysponują dużą mocą obliczeniową lub obsługują tylko ograniczoną liczbę formatów plików. Skomplikowana i czasochłonna konwersja plików nie jest potrzebna.

Dzięki możliwości transkodowania bez dostępu do sieci, o ile tylko jest dostępne połączenie z Internetem o ograniczonej/małej przepustowości, można już wtedy korzystać z płynnego obrazu wideo – wystarczy wybrać wstępnie renderowaną mniejszą rozdzielczość i odtwarzać pliki wideo za pomocą aplikacji mobilnych File Station, Video Station lub Qfile. Takie odtwarzanie nie wpływa na wydajność systemu TVS-863+, na którym włączone są inne aplikacje. TVS-863+ pozwala ponadto wybrać dedykowany folder do automatycznego transkodowania wideo.

Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

Model TVS-863+ obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP, przez co umożliwia udostępnianie plików w sieciach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Dane, logi i obrazy ISO płyt CD i DVD można centralnie przechowywać w TVS-863+, gdzie są one chronione zintegrowanym rozwiązaniem antywirusowym. Usługi Windows AD i LDAP pozwalają administratorom systemów na konfigurowanie praw użytkowników za pomocą istniejącego serwera Windows AD, serwera LDAP lub wbudowanego serwera LDAP. Model TVS-863+ obsługuje system plików SAMBA v4 i może pełnić rolę kontrolera domen Windows w celu zarządzania ustawieniami przywilejów.

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

QNAP NetBak Replicator umożliwia backup danych systemu Windows łącznie z archiwizowaniem poczty programu Outlook zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine firmy Apple: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo wykonywać backup swoich danych na TVS-863+. Port USB 3.0 w panelu przednim TVS-863+ posiada funkcję kopiowania za jednym dotknięciem – użytkownik może jednym kliknięciem błyskawicznie wykonać backup danych z napędów zewnętrznych na TVS-863+ lub odwrotnie – może skopiować dane z TVS-863+ na napędy zewnętrzne. Obsługiwanych jest ponadto wiele różnych programów do backupu producentów zewnętrznych, np. Acronis® True Image i Symantec® Backup Exec.

Spokój ducha dzięki rozwiązaniom z zakresu przywracania systemu po awarii

Model TVS-863+ oferuje różne opcje odzyskiwania danych. RTRR (ang. Real-Time Remote Replication) umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Kopie te są magazynowane na zdalnym serwerze Turbo NAS lub FTP. Pliki są synchronizowane z folderu lokalnego do folderu zdalnego. Zwiększa to wydajność i skraca czas wykonywania backupu. TVS-863+ obsługuje również protokół rsync służący do archiwizowania danych, zgodnie z harmonogramem, na innym zdalnym serwerze. Backupy danych można też wykonywać w wielu różnych usługach przechowywania w chmurze, a także przywracać z nich. Obsługiwane są m.in. Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox® oraz Google Cloud Storage.

Kompleksowe zabezpieczenia

W otwartym środowisku sieciowym dane biznesowe są potencjalnie narażone na atak hakerów. Model TVS-863+ oferuje szereg różnych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie dostępu, blokowanie adresów IP i inne. Oprócz tego, administratorzy IT mogą kontrolować prawa dostępu każdego użytkownika do różnych folderów, co pozwala zapobiec nieuprawnionemu uzyskaniu dostępu do ważnych plików. TVS-863+ posiada zabezpieczenie poziomu wojskowego 256-bitowym szyfrem AES zatwierdzone wg standardu FIPS 140-2, przez co chroni poufne dane biznesowe przed dostępem nieuprawnionych użytkowników nawet w przypadku, gdy dyski twarde lub wręcz cały system zostaną skradzione.

Magazyn danych w zastosowaniach z dziedziny kompleksowej wirtualizacji

Model TVS-863+ obsługuje rozwiązania VMware® i Citrix® oraz jest kompatybilny z Microsoft® Hyper-V™ i Windows Server 2012, przez co umożliwia elastyczne wdrażanie i zarządzanie w środowiskach wirtualizacji. TVS-863+ obsługuje VMware VAAI i Microsoft ODX, przez co zwiększa wydajność przez odciążenie (offloading) serwerów ESXi i Hyper-V, a także obsługuje wtyczkę QNAP vSphere Client oraz narzędzie QNAP SMI-S provider, co zwiększa wydajność operacyjną i wydajność zarządzania w zastosowaniach z zakresu wirtualizacji.

Wydajny i elastyczny wolumen QNAP

Elastyczny wolumen QNAP zapewnia bezpieczniejszy i elastyczniejszy sposób przechowywania danych w urządzeniach typu NAS. Jest to wolumen nowej generacji, oferuje wydajne funkcje takie jak pooling pamięci z ochroną wielu grup RAID, wolumeny typu thin provisioned z odzyskiwaniem przestrzeni, iSCSI LUN na poziomie bloków oraz rozszerzanie pojemności sieciowej. Menedżer pamięci QTS Storage Manager jasno prezentuje narzędzia i opcje służące do zarządzania pamięcią masową systemu, co bardzo upraszcza proces rozszerzania pojemności NAS oraz ułatwia zarządzanie obudowami rozszerzającymi QNAP RAID.

Kompleksowe rozwiązanie do monitoringu zapewniające ochronę 24/7

Surveillance Station jest profesjonalnym sieciowym system zarządzania monitoringiem wideo (VMS). System zapewnia przyjazny dla użytkownika interfejs do zarządzania, ponad 2700 kompatybilnych modeli kamer IP oraz rozszerzalne licencje na kanały kamer IP. Umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz audio, a także oferuje szeroki wachlarz ustawień użytkownika. Ponadto, na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™, użytkownik może też zainstalować aplikację Vmobile. Aplikacja ta pozwala zarządzać kanałami monitoringu non-stop i z dowolnego miejsca, co przekłada się na bezpieczeństwo pomieszczeń biurowych użytkownika. Można wreszcie zainstalować aplikację mobilną Vcam, która zmienia urządzenie mobilne w kamerę sieciową, której obraz jest natychmiast nagrywany na TVS-863+. Model TVS-863+ oferuje 4 bezpłatne kanały kamer IP. Zakup dodatkowych licencji licencji pozwala zwiększyć tę liczbę nawet do 40 kanałów.

Bezproblemowe powiększanie pojemności

Odpowiadając na potrzeby biznesu w zakresie archiwizacji szybko rosnących danych i dużych plików, model TVS-863+ oferuje wysokowydajne, a mimo to przystępne cenowo rozwiązanie do przechowywania danych. TVS-863+ umożliwia rozbudowę pojemności przez przyłączenie wielu obudów rozszerzających QNAP. Dzięki skalowalnemu rozwiązaniu QNAP, pierwotną pojemność nośników danych można na żądanie rozszerzyć, przez co TVS-863+ jest idealnym centrum plików do zastosowań biznesowych wymagających przechowywania dużych ilości danych, takich jak wideomonitoring, archiwizacja danych, przechowywanie nadawanych programów telewizyjnych oraz inne.

Maksymalna pierwotna pojemność pamięci masowej dostępna dzięki przyłączeniu obudów rozszerzających RAID:

Model Turbo NASObudowa rozszerzająca QNAPLiczba obudów rozszerzających RAIDCałkowita liczba dysków twardych
(NAS + obudowa)
Maks. pojemność pierwotna (TB)*
TVS-863+ UX-800P 2 24 192
1 16 128
UX-500P 2 18 144
1 13 104

* Do obliczenia pojemności maksymalnej użyto dysków twardych o pojemności 8 TB.

Łatwe instalowanie systemu

Użytkownik może elastycznie wybrać różne sposoby zainstalowania serwera TVS-863+. Można m.in. skorzystać z programu narzędziowego Qfinder Pro i dokonać instalacji bez użycia płyty CD, tzn. przeprowadzić instalację z chmury przez portal instalacyjny start.qnap.com, na którym należy podać niepowtarzalny kod chmury. Aby szybko przeprowadzić instalację, skonfigurować system za pomocą wyświetlacza LCD, a nawet lokalnie uruchomić swój serwer TVS-863+ bez połączenia z Internetem, należy za pomocą urządzenia mobilnego należy zeskanować naklejkę z kodem QR znajdującą się na obudowie TVS-863+. Wystarczy podłączyć klawiaturę, mysz i monitor HDMI do TVS-863+ i proces instalowania NAS będzie można bez problemu sfinalizować.

Instalowanie na żądanie aplikacji rozszerzających funkcjonalność NAS

Dzięki architekturze x86, model TVS-863+ jest w stanie obsługiwać więcej aplikacji NAS niż platformy bazujące na architekturze ARM. Wbudowane centrum aplikacji App Center zapewnia dostęp do różnych instalowanych na żądanie aplikacji stworzonych bądź przez QNAP, bądź przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do backupu/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. Centrum aplikacji stanowi także centralną lokalizację do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto platforma QNAP bazuje na idei open-source, aby umożliwić deweloperom tworzenie własnych aplikacji, co może, potencjalnie, nieograniczenie poszerzyć możliwości modelu TVS-863+.

Konstrukcja wysokiej jakości i wyświetlacz LCD podający cenne informacje

Obudowa modelu TVS-863+ ma kolor złoty, co jest nawiązaniem do jego wyjątkowości i technicznego zaawansowania. Elegancki i solidny, TVS-863+ bazuje na metalowej ramie i metalowych częściach. Posiada też nowo zaprojektowany radiator odprowadzający nadmiar ciepła jako pasywny element chłodzący. Model TVS-863+ jest ponadto wyposażony w wyświetlacz LCD, na którym podawane są zwięzłe informacje o systemie – zarządzanie systemem jest dzięki temu jeszcze łatwiejsze.

CPU

AMD® 2.4GHz quad-core x86 processor with Radeon™ graphics
DRAM TVS-863+-8G: 8GB DDR3L-1600 x 1
TVS-863+-16G: 16GB DDR3L-1600 (8GB x 2)

Total memory slots: 2
Memory expandable up to: 16 GB (8GB x2)
NOTE: For the information of RAM module installation and compatible NAS models, please refer to the QNAP RAM Module Installation Guide.
Flash Memory 512MB DOM
Hard Disk Drive 8 x 3.5”or 2.5”SATA 6Gb/s, SATA 3Gb/s hard drive or SSD

NOTE:
1. The system is shipped without HDD.
2. For the HDD compatibility list, please visit compatibility
Hard Drive Tray 8 x Hot-swappable tray
LAN Port 2 x Gigabit RJ-45 Ethernet port (Onboard:2, expandable to max 4 ports by replacing the pre-installed PCI-E NIC)
1 x 10 Gigabit port (Preinstalled 10GBASE-T PCIe NIC)
PCIe Slot 1 (PCIe Gen2 x 4)
LCD Panel Mono-LCD display with backlight, Enter and Select buttons for configuration
LED Indicators Status, LAN, USB, HDD 1-8
USB 5 x USB 3.0 port (Front: 1, Rear: 4)
Support USB printer, pen drive, and USB UPS etc.
HDMI 2 (Mirrored Display), 1.4a
Note: 4K video playback and transcoding are not supported
Buttons Power/Status, USB One-Touch-Backup, reset
Alarm Buzzer System warning
IR Receiver QNAP RM-IR002 and MCE-compatible remotes
Form Factor Tower
Dimensions 185.2(H) x 298.2(W) x 235.4(D) mm
7.29(H) x 11.74(W) x 9.27(D) inch
Weight Net:7.83 kg (17.26lbs)
Gross: 8.9 kg (19.62lbs)
Power Consumption(W) S3 sleep: 2.84W
HDD standby: 48.21W
In operation: 77.60W
(with 8 x 2TB HDDs installed)
Sound Level* Sound pressure (LpAm): 21.3 dB(A)
Temperature 0-40˚C
Humidity 5~95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C
Power Supply ATX 250W, 110-240V AC, 50-60Hz, 5A
Secure Design Kensington security slot for theft prevention
Fan 2 x quiet cooling fan (12cm, 12V DC)

Kontakt
801 01 41 55
12 398 44 00
533 285 800
BOK-ITPROMO