loadingimg

Wczytuję dane...
QNAP TAS-168 1x0HDD 2GB 1.1GHz 1xLAN 1xUSB3.0
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena :
 
825,00 PLN*
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
2 szt.
 • Qnap
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: TAS-168
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Realizacja zamówienia: 24 godziny

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu

Innowacyjny serwer TAS-168 z dwoma systemami: QTS i Android™ to bezprecedensowe centrum pamięci sieciowej umożliwiające przechowywanie plików, tworzenie kopii zapasowych, uzyskiwanie dostępu zdalnego i — co najciekawsze — korzystanie z najlepszych funkcji multimediów oraz aplikacji dostępnych na serwerze NAS! Kompaktowy TAS-168 z dwurdzeniowym procesorem ARM® v7 i 2 GB pamięci RAM umożliwia wydajną pracę wielozadaniową jako domowy serwer NAS. Dzięki pojemnej pamięci i wyjściu HDMI do odtwarzania wideo o rozdzielczości 4K (H.265 & H.264) jest też doskonałym centrum multimedialnym do celów rozrywkowych. Aby wykorzystać pełnię funkcji serwera TAS-168, wystarczy podłączyć do niego klawiaturę i mysz. Serwer NAS z systemami QTS i Android jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, a dzięki nieograniczonym zastosowaniom aplikacji jest niezbędnym elementem nowoczesnego, cyfrowego stylu życia.

 • Możliwość pobierania milionów aplikacji do systemu Android™ — miejsca w pamięci nie zabraknie
 • Łatwe odtwarzanie zaawansowanych kolekcji multimedialnych na ekranie telewizora 4K za pośrednictwem złącza HDMI
 • Obsługa sklepu Google Play™ i Qmarket
 • Certyfikat Google® i synchronizacja danych z kontem Google®
 • Centralne zarządzanie plikami i zadaniami tworzenia kopii zapasowej
 • Synchronizacja plików między komputerami stacjonarnymi, laptopami i urządzeniami mobilnymi
 • Transmisja strumieniowa biblioteki multimediów za pośrednictwem DLNA do innych urządzeń i telewizora

Jeden serwer NAS, dwa systemy, aplikacje i zabawa — bez ograniczeń

TAS-168 to pierwszy serwer NAS z dwoma systemami operacyjnymi: QTS i Android™. QTS zapewnia szybką transmisję danych, zaawansowane funkcje multimedialne i solidne zabezpieczenia. Android™ umożliwia odtwarzanie wideo o rozdzielczości 4K (H.265 & H.264) za pośrednictwem złącza HDMI, uruchamianie aplikacji do systemu Android™ oraz instalowanie aplikacji ze sklepu Google Play™. Oba systemy współdzielą tę samą bazę danych pamięci masowej, dzięki czemu do wszystkich plików multimedialnych i dokumentów można uzyskiwać dostęp jednocześnie z systemu QTS i Android™. Za pomocą aplikacji Qfile firmy QNAP można przesyłać zdjęcia i wyświetlać je na ekranie za pośrednictwem złącza HDMI przy użyciu systemu Android™. Plikami pobranymi w systemie Android™ można natomiast zarządzać i je udostępniać w systemie QTS. TAS-168 oferuje prostą w obsłudze i efektywną pamięć masową w połączeniu z zaawansowanymi aplikacjami multimedialnymi. Poznaj możliwości serwera NAS z systemami QTS i Android!

Terabajty pamięci masowej

TAS-168 obsługuje terabajty pamięci masowej, w której można przechowywać obszerne kolekcje zdjęć, muzyki i wideo. W odróżnieniu od innych urządzeń z systemem Android™, których pojemność pamięci jest ograniczona, na ten serwer można pobierać dowolną liczbę aplikacji, a miejsca w pamięci nie zabraknie.

Aplikacje bez ograniczeń ze sklepu Google Play i Qmarket

System Android™ serwera TAS-168 umożliwia korzystanie z oferty sklepu Google Play™ i Qmarket. Ze sklepu Google Play™ można pobierać różne pliki muzyczne, filmy, książki oraz aplikacje i gry do systemu Android™, a z Qmarket można pobierać aplikacje firmy QNAP i uzyskiwać dostęp do innych sklepów z aplikacjami. Połączenie obu systemów zorientowanych na aplikacje umożliwia korzystanie z nieograniczonej liczby aplikacji i zapewnia świetną rozrywkę.

Polecane:

Edukacja — aplikacje jako pomoce naukowe dla dzieci
Sklep Google Play™ oferuje zaawansowane aplikacje edukacyjne. Zamiast pozostawiać dzieci same z urządzeniami mobilnymi, można bawić się razem z nimi. Wystarczy podłączyć serwer TAS-168 do monitora ze złączem HDMI. Istnieje wiele aplikacji do nauki słówek, tworzenia muzyki, rozwoju logicznego myślenia i czytania online oraz innych narzędzi edukacyjnych dla całej rodziny.
Polecane:

Transmisja strumieniowa — aplikacje do transmisji strumieniowej audio i wideo
W sklepie Google Play™ można znaleźć liczne aplikacje multimedialne, takie jak YouTube™, TED, Twitch i wiele innych. Po ich zainstalowaniu można w dowolnej chwili oglądać strumieniowo filmy, kreskówki, seriale, wiadomości i relacje sportowe. Niezliczone aplikacje mogą znacznie uatrakcyjnić rozrywkę.

Synchronizacja z kontem Google

Serwer TAS-168 jest w pełni certyfikowany przez Google® i może synchronizować dane z kontami Google®. Na serwerze TAS-168 można synchronizować wszystkie pliki i ustawienia Google® przy użyciu konta w usłudze Gmail™ oraz tworzyć ich kopie zapasowe. Nie trzeba już nic konfigurować. Tworzenie kopii zapasowych i synchronizacja list kontaktów oraz plików to bardzo wygodne funkcje.

Dwurdzeniowy procesor ARM® v7 1,1 GHz

Serwer TAS-168 z dwurdzeniowym procesorem ARM® v7 1,1 GHz i 2 GB pamięci DDR3 RAM to osobista chmura dla użytkowników domowych oraz doskonałe centrum multimedialne do celów rozrywkowych i edukacyjnych. TAS-168 sprawdza się doskonale jako domowe centrum multimedialne, które sprawnie pobiera pliki i tworzy ich kopie zapasowe, podczas gdy użytkownik ogląda zdjęcia i filmy lub słucha muzyki.

*Serwer TAS-168 jest przeznaczony do obsługi lekkich aplikacji domowych i rozrywkowych. Może nie działać płynnie z aplikacjami o dużym zapotrzebowaniu na zasoby procesorów CPU i GPU, takimi jak połączenia wideo w systemie Android, grafika 3D lub duże gry i aplikacje.

QTS ułatwia centralne zarządzanie plików i ich udostępnianie

System operacyjny QTS oferuje interfejs użytkownika w przeglądarce internetowej, za pomocą którego można łatwo zarządzać plikami na serwerze TAS-168. W zależności od potrzeb można instalować różne aplikacje do takich zadań, jak przechowywanie plików, tworzenie kopii zapasowych, zarządzanie oraz odtwarzanie multimediów. Przy użyciu aplikacji File Station użytkownicy mogą przesyłać i pobierać pliki oraz nimi zarządzać w przeglądarce internetowej niezależnie od miejsca. Wszystkie zdjęcia, pliki muzyczne i nagrania wideo można indeksować we wbudowanej Bibliotece multimediów oraz łatwo nimi zarządzać, a także udostępniać je aplikacjom Photo Station, Music Station i Video Station. Energooszczędna aplikacja Download Station to działające w trybie 24/7 centrum pobierania umożliwiające szybkie wzbogacanie kolekcji. W systemie QTS można otwierać wiele okien aplikacji i uruchamiać różne zadania jednocześnie, aby zwiększyć efektywność pracy.

TAS i NAS do jeszcze większej liczby zadań

TAS-168 może działać nie tylko niezależnie, ale także z innym serwerem QNAP NAS z myślą o większej liczbie zastosowań.

 • Funkcje QTS RTRR/rsync ułatwiają tworzenie kopii zapasowych plików z serwera TAS-168 na innym serwerze NAS, dzięki czemu dane są zabezpieczone podwójnie.
 • W interfejsie systemu Android™ wyświetlanym za pośrednictwem złącza HDMI można używać takich aplikacji jak Qphoto, Qmusic oraz Qvideo i przeglądać pliki multimedialne na innym serwerze QNAP NAS. Można też zainstalować aplikację Vmobile do monitorowania kamer IP z aplikacji Surveillance Station innego serwera NAS.
 • Na innym serwerze NAS (z systemem QTS 4.2 lub nowszym) można w aplikacji File Station bezpośrednio montować foldery współdzielone ze zdalnego serwera TAS-168 za pośrednictwem usług FTP, WebDAV i CIFS/SMB.
 • Przy użyciu różnych aplikacji VPN ze sklepu Google Play™ można przesyłać strumieniowo zawartość multimedialną z blokowanych witryn lub utworzyć bezpieczny tunel OpenVPN między serwerem TAS-168 a innym serwerem NAS na potrzeby zadań zdalnego tworzenia kopii zapasowych.

Synchronizacja plików między urządzeniami i chmurami

Narzędzie Qsync zmienia serwer TAS-168 w bezpieczne i pojemne centrum danych do synchronizacji plików. Każdy plik przesłany do TAS-168 jest udostępniany różnym powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Aplikacja Qsync jest szczególnie przydatna dla osób często podróżujących. Mogą oni w ten sposób zarządzać plikami i mieć najbardziej aktualne ich wersje na różnych urządzeniach. Można także zainstalować aplikację Cloud Drive Sync z QTS App Center, aby łatwo synchronizować pliki z usługami pamięci w chmurze Google Drive™ i Dropbox®.

Udostępnianie plików na różnych platformach i centralne przechowywanie danych

TAS-168 obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP w celu udostępniania plików przez sieć między platformami Windows®, Mac® i Linux®/UNIX®. Dane, dzienniki i obrazy ISO dysków CD oraz DVD można przechowywać centralnie na serwerze TAS-168 i chronić je przy użyciu wbudowanego oprogramowania antywirusowego.

Wszechstronne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowej i odzyskiwania danych

QNAP NetBak Replicator umożliwia tworzenie kopii zapasowych w czasie rzeczywistym i według harmonogramu w systemie Windows®. Do tworzenia kopii zapasowych na platformie Mac® można także używać aplikacji Time Machine®. Gniazdo USB na przednim panelu serwera TAS-168 umożliwia kopiowanie danych jednym dotknięciem. W ten sposób można błyskawicznie utworzyć kopię zapasową danych z dysków zewnętrznych na serwerze TAS-168 lub kopię zapasową zawartości z serwera TAS-168 na dyskach zewnętrznych. Dostępne są także rozwiązania do przywracania działania po awarii, takie jak RTRR, rsync i kopia zapasowa w chmurze (Dropbox® i Google Drive™).

Android Station ułatwia zdalne zarządzanie zabezpieczeniami

Aby zdalnie monitorować status systemu Android™ serwera TAS-168, można zalogować się do systemu QTS w przeglądarce internetowej i użyć aplikacji Android Station. Serwerem TAS-168 można łatwo zarządzać nawet z dala od domu czy biura, aby chronić dane. Serwer TAS-168 zapewnia liczne opcje zabezpieczeń, takie jak szyfrowany dostęp czy blokowanie adresów IP. Aby zapobiec dostępowi osób nieupoważnionych do ważnych plików, można kontrolować uprawnienia dostępu każdego użytkownika do poszczególnych folderów.

Chmura prywatna bez ograniczeń

W przeciwieństwie do usług chmury publicznej, które wiążą się z ograniczeniami miejsca w pamięci i potencjalnymi problemami z bezpieczeństwem danych, serwer TAS-168 umożliwia budowę bezpiecznej i obszernej chmury prywatnej. Usługa myQNAPcloud umożliwia zdalny dostęp do plików przechowywanych na serwerze TAS-168 i obsługuje automatyczne przekierowanie portów na potrzeby routerów UPnP, usługi My DDNS oraz CloudLink. Dzięki temu można łatwo uzyskiwać dostęp do plików, udostępniać multimedia i sprawdzać status systemu z dowolnego miejsca.

Więcej możliwości dla tabletów i smartfonów

Serwer TAS-168 to pamięć masowa w chmurze prywatnej, która zwiększa pojemność urządzeń mobilnych. Qfile umożliwia uzyskiwanie dostępu do przechowywanych plików, przesyłanie ich i pobieranie, a także udostępnianie. Jest to tak łatwe, jakby wszystkie pliki nosiło się w kieszeni. Aplikacja Qfile zainstalowana na urządzeniu z systemem iOS® umożliwia przeglądanie nagrań wideo i zdjęć przechowywanych na serwerze TAS-168 oraz odtwarzanie ich przy użyciu Apple TV®. Qmanager umożliwia zdalne i skuteczne monitorowanie serwera TAS-168 oraz zarządzanie nim bez włączania komputera PC. Pliki muzyczne, zdjęcia i nagrania wideo przechowywane na serwerze TAS-168 można przeglądać w dowolnej chwili i miejscu przy użyciu aplikacji Qmusic, Qphoto oraz Qvideo.

Strumieniowe transmisje multimediów za pośrednictwem DLNA

Wysokiej jakości nagrania wideo HD przechowywane na serwerze TAS-168 można oglądać przy użyciu urządzeń zgodnych ze standardem DLNA, takich jak telewizory inteligentne, konsole Sony® PS4™ i Microsoft® Xbox 360® oraz odtwarzacze multimedialne. Z rozrywki domowej możesz teraz korzystać wyjątkowo łatwo.

Lekka, praktyczna konstrukcja do obsługi beznarzędziowej

Serwer TAS-168 ma obudowę typu mini-tower. Zajmuje ona niewiele miejsca na biurku, dzięki czemu nadaje się do domów i małych biur. W przeciwieństwie do wentylatorów w tradycyjnych serwerach NAS TAS-168 ma kompaktowy i cichy wylot powietrza, który rozprasza ciepło, generując mniej hałasu i kurzu. Dzięki konstrukcji beznarzędziowej* można łatwo zdjąć pokrywę boczną serwera TAS-168, aby dodać lub wymienić dyski twarde. TAS-168 to lekki, praktyczny, funkcjonalny, łatwy w obsłudze i znakomity serwer NAS, który doskonale pasuje do cyfrowego stylu życia.

*Instalacja beznarzędziowa jest możliwa tylko w przypadku dysków twardych 3,5”.

Architektura sieci (switche): GigabitEthernet
Interfejs dysku: Serial ATA 300
Interfejs dysku: Serial ATA 600
Interfejs sieciowy: 10/100/1000 Mbit/s
Maks. liczba dysków: 1
Obsługa hot-swap dysków: Tak
Obudowa serw.: Tower
Pozostałe parametry HDD:

1 x 3.5" SATA 3Gb/s

Procesor:

ARM® 1.1 GHz

RAID: Brak danych
Waga: 0.56 kg
Wbudowana pamięć RAM: 2 GB
Wymiary:

187.7 x 60 x 125 mm

Zasilanie:

External Power Adapter, 36W, 100-240V

Złącza zewnętrzne:

1 USB 3.0
4 USB 2.0

Kontakt
801 01 41 55
12 398 44 00
533 285 800
BOK-ITPROMO