loadingimg

Wczytuję dane...
QNAP TS-131 1-Bay TurboNAS, SATA 3G, 1,2G Cortex-A9 dual-core, 512MB RAM, 1x GbE LAN
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena :
 
678,54 PLN*
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
2 szt.
 • Qnap
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: TS-131
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Realizacja zamówienia: 24 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu

Model TS-131 jest wydajnym, ale łatwym w użytkowaniu, sieciowym centrum przechowywania danych. Umożliwia tworzenie kopii zapasowych, synchronizację, zdalny dostęp oraz domową rozrywkę. Za pomocą aplikacji Notes Station użytkownik może łatwo tworzyć cyfrowe notatki we własnej chmurze prywatnej, które można następnie udostępniać znajomym i współpracownikom bez żadnych kosztów. Dzięki zaawansowanemu, dwurdzeniowemu procesorowi ARM® Cortex® A9, model TS-131 charakteryzuje się niesamowitą wydajnością jako domowy NAS z trzema portami USB 3.0, jednym złączem eSATA. Oto przykłady, jak TS-131 jest w stanie wzbogacić cyfrowy świat użytkownika:
 • Tworzenie notatnika bazującego na chmurze prywatnej w celu udostępniania notatek znajomym i współpracownikom za pomocą aplikacji mobilnych Notes Station i Qnotes
 • Organizacja plików i zarządzanie zadaniami backupu w jednej scentralizowanej lokalizacji
 • Synchronizacja plików między komputerami, laptopami i urządzeniami mobilnymi
 • Archiwizowanie i udostępnianie kolekcji multimediów oraz zarządzanie nimi za pomocą dedykowanych aplikacji Photo Station, Video Station i Music Station
 • Korzystanie z domowych nagrań wideo, filmów, plików muzycznych i zdjęć – oglądanie i odtwarzanie ich w telewizorze dzięki strumieniowaniu DLNA i AirPlay
 • Budowa centrum monitoringu 24/7 dla domu/małego biura

Dwurdzeniowy procesor zapewniający wysoką wydajność

Wyposażony w mocny, a mimo to energooszczędny dwurdzeniowy procesor Freescale™ ARM Cortex-A9 1,2 GHz, model TS-131 jest wysokowydajnym domowym urządzeniem NAS oferującym doskonałe parametry: prędkość odczytu do 110 MB/s i prędkość zapisu do 80 MB/s. Oferowany przez TS-131 mechanizm szyfrowania i deszyfrowania zapewnia prędkość transferu powyżej 30 MB/s; rozwiązanie umożliwia też szyfrowanie całego wolumenu NAS 256-bitowym szyfrem AES, co razem podnosi wydajność i jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo poufnych danych prywatnych przechowywanych na TS-131. Użytkownik może też używać modelu TS-131 jako domowego multimedialnego koncentratora: zdjęcia, pliki muzyczne i wideo można oglądać i odtwarzać w czasie wykonywania zadań pobierania lub backupu plików i nie wpływa to na wydajność działania TS-131. W przypadku instalacji najnowszej karty sieciowej 802.11ac lub dwupasmowej karty Wi-Fi USB 2,4 GHz / 5 GHz 802.11n, model TS-131 jest w stanie oferować niezwykle wysokie prędkości przesyłania dużych plików oraz strumieniowania multimediów wymagających dużej szerokości pasma.

* Środowisko testowe:

NAS:
System operacyjny: QTS 4.1.1
Dysk twardy: Seagate ST1000NM0033 1 TB
Typ wolumenu: Single
Środowisko sieciowe: bezpośrednie połączenie między NAS a komputerem, LAN 1 Gb/s, MTU 1500

Komputer kliencki:
Procesor Intel(R) Core(TM) i7-4770 3,40 GHz; pamięć RAM DDR3 1600 Hz 16 GB; dysk twardy WD 1 TB WD10EZEX; karta sieciowa Intel Gigabit CT; MTU 1500; system operacyjny Windows 8.1 Pro

QTS – prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-131 przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

Podłączając do Turbo NAS napędy zewnętrzne przez złącza eSATA lub USB, użytkownik może łatwo skonfigurować i skopiować udostępniane foldery z TS-131 na urządzenia zewnętrzne. Port USB w panelu przednim posiada funkcję kopiowania za jednym dotknięciem – użytkownik może błyskawicznie wykonać backup danych z napędów zewnętrznych na TS-131 lub odwrotnie – może skopiować dane z TS-131 na napędy zewnętrzne. Program do backupu QNAP NetBak Replicator umożliwia backup danych systemu Windows (łącznie z archiwizowaniem poczty programu Outlook) zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo wykonywać backup danych na TS-131. Obsługiwanych jest ponadto wiele różnych programów do backupu producentów zewnętrznych, np. Acronis® True Image i Symantec® Backup Exec.

Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

Model TS-131 obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP, przez co umożliwia udostępnianie plików w systemach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Dane, logi i obrazy ISO płyt CD i DVD można centralnie przechowywać w TS-131, gdzie są one chronione zintegrowanym rozwiązaniem antywirusowym.

Zarządzanie plikami przez Internet

Aplikacja File Station przenosi do przeglądarek internetowych operacje na plikach tradycyjnie wykonywane na poziomie pulpitu. Pozwala wysyłać i pobierać pliki przechowywane na TS-131 oraz zarządzać nimi, gdy tylko dostępne jest połączenie z Internetem. Obok oferowania funkcji takich jak rozpakowywanie plików, tworzenie folderów i inteligentne wyszukiwanie plików i folderów, File Station pozwala również łatwo udostępniać pliki znajomym i rodzinie przez niepowtarzalne adresy URL. Dzięki niezawodnym zabezpieczeniom, SSL i hasłom, zarządzanie i udostępnianie plików za pomocą File Station jest łatwe i bezpieczne.

Prywatna chmura bez ograniczeń

W odróżnieniu od usług typu chmur publicznych, potencjalnie problematycznych w sensie bezpieczeństwa i charakteryzujących się ograniczoną pojemnością, TS-131 umożliwia budowę bezpiecznej chmury prywatnej o olbrzymiej pojemności. Usługa myQNAPcloud umożliwia zdalny dostęp do plików przechowywanych na serwerze TS-131, co pozwala odtwarzać i udostępniać multimedia znajdujące się na TS-131 lub wygodnie i z dowolnej lokalizacji kontrolować stan systemu.

Tworzenie cyfrowych notatek w prywatnej chmurze

Aplikacja Notes Station umożliwia bezpieczne udostępnianie współpracownikom swoich prywatnych cyfrowych notatek. Wystarczy kilka kroków, aby ze stron internetowych sporządzić notatki (lub aby zaimportować je z TS-131). Notatki te można łatwo edytować w intuicyjnym edytorze webowym. W celu szybkiego notowania treści można też wykonywać zrzuty ekranu za pomocą aplikacji Qsnap lub rozszerzenia przeglądarki Chrome o nazwie Notes Station Clipper. Użytkownik może też łatwo korzystać z bogatych zasobów multimedialnych przechowywanych na serwerze TS-131 w celu udoskonalania swoich notatek. Za pomocą aplikacji mobilne Qnotes, ma też do nich dostęp na swoim telefonie komórkowym lub tablecie wszędzie i o każdej porze.

Możliwość elastycznego ustawiania przywilejów w zakresie edytowania i udostępniania notatek pozwala zbudować bezpieczne środowisko do pracy z przyjaciółmi i współpracownikami. Ponadto, Notes Station umożliwia tworzenie list zadań i alarmów kalendarzowych, które można aktualizować w kalendarzu Google – pomaga to wydajniej zarządzać swoimi codziennymi obowiązkami.

Archiwizowanie pamiątkowych zdjęć. Udostępnianie migawek z własnego życia.

Model TS-131 może pełnić funkcje skarbca, w którym użytkownik przechowuje kopie zapasowe swoich ulubionych zdjęć. Aplikacja Photo Station sprawia, że udostępnianie zdjęć jest proste. Użytkownik może wyznaczyć własne prawa dostępu. Aby za pomocą przeglądarki internetowej stworzyć i zorganizować własne albumy zdjęciowe, wystarczy załadować swoje zdjęcia na TS-131, po czym można je już udostępniać rodzinie i znajomym przez portale społecznościowe takie jak Facebook, Google+, Twitter i Pinterest. Dzięki aplikacji mobilnej Qfile (na urządzenia z systemem iOS® lub Android™) można błyskawicznie wysyłać nowe zdjęcia z urządzenia mobilnego na serwer TS-131.

Budowa domowej biblioteki muzycznej, słuchanie muzyki gdziekolwiek jesteś

Aplikacja Music Station pomaga podzielić posiadaną kolekcję muzyki na kategorie. Aby ułatwić organizowanie własnych list odtwarzania, aplikacja wyświetla okładki albumów. Dzięki sieciowemu odtwarzaczowi muzyki, użytkownik może słuchać swoich nagrań muzycznych gdzie i kiedy chce – wystarczy kilka kliknięć. Z myślą o wygodzie użytkownika, w aplikacji Music Station wbudowano też funkcje umożliwiające obsługę tysięcy lokalnych i globalnych internetowych programów radiowych.

 • Słuchanie ulubionych utworów strumieniowanych z serwera iTunes lub odtwarzanie muzyki przez przeglądarki internetowe na komputerze osobistym
 • Strumieniowanie muzyki do systemów kompatybilnych ze standardem DLNA – wysokiej jakości dźwięk
 • Strumieniowania muzyki przez AirPlay na wszystkie kompatybilne urządzenia
 • Słuchanie muzyki na urządzeniach mobilnych przez aplikację Qmusic

Strumieniowa transmisja multimediów przy użyciu protokołów DLNA, AirPlay, Chromecast

Wysokiej jakości wideo HD przechowywane na serwerze TS-131 można oglądać przy wykorzystaniu urządzeń zgodnych ze standardem DLNA, takich jak telewizory , konsole Sony® PlayStation, Microsoft® Xbox 360 i odtwarzacze multimedialne. Oprócz tego można korzystać z aplikacji Qfile na urządzeniu z systemem iOS, aby przeglądać wideo i zdjęcia przechowywane na serwerze TS-131 oraz odtwarzać je na telewizorze przy użyciu Apple TV. Po zainstalowaniu dodatkowej aplikacji Media Streaming z QTS App Center można strumieniowo przesyłać zawartość multimedialną do telewizora za pośrednictwem Apple TV lub Chromecast z File Station, Photo Station, Music Station lub Video Station.

Centrum pobierania 24/7

Model TS-131 jest doskonałym centrum pobierania umożliwiającym szybkie pobieranie z wykorzystaniem różnych technologii np. BT, linki Magnet, PT (Private Trackers), eMule oraz protokoły FTP i HTTP. Po skonfigurowaniu zadań pobierania można wyłączyć komputer, a TS-131 dokończy zaplanowane zadania – można więc np. pobrać nieograniczoną liczbę filmów wideo HD. Dzięki programowi narzędziowemu QGet użytkownik może zarządzać swoimi zadaniami pobierania na wielu serwerach Turbo NAS zdalnie przez sieć lokalną lub przez Internet. Aplikację HappyGet można też zainstalować w celu wykonywania kopii obszernych zasobów wideo dostępnych online na serwer TS-131.

Synchronizacja plików między komputerami i urządzeniami mobilnymi jak w Dropboxie

Dzięki Qsync model TS-131 zmienia się w bezpieczne centrum danych umożliwiające synchronizację plików. Jakiekolwiek pliki wysłane do TS-131 zostają udostępnione wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Qsync przydaje się zwłaszcza osobom często przebywającym w podróży – ułatwia zarządzanie plikami i gwarantuje, że na różnych urządzeniach dostępne są zawsze najnowsze wersje plików. Qsync oferuje różne metody synchronizacji plików i udostępniania plików w grupie, co bardzo zwiększa elastyczność współpracy w projektach realizowanych zespołowo.

Dostęp, użytkowanie, synchronizacja i zabawa za pomocą tabletów i smartfonów

Model TS-131 może służyć do przechowywania danych w prywatnej chmurze, dzięki czemu da się wirtualnie powiększyć pojemność urządzeń mobilnych. Aplikacja Qfile umożliwia łatwy dostęp do przechowywanych plików, ich wysyłanie, pobieranie i udostępnianie oraz zarządzanie nimi tak, jak gdyby wszystkie te pliki użytkownik miał we własnej kieszeni. Jeżeli aplikacja Qfile zostanie zainstalowana na urządzeniu z systemem iOS, użytkownicy mogą także przeglądać filmy wideo i zdjęcia przechowywane w TS-131 oraz odtwarzać je za pomocą Apple TV. Aplikacja Qmanager pozwala zdalnie monitorować serwer TS-131 oraz wydajnie nim zarządzać bez włączania komputera. Z kolei aplikacja Qmusic pozwala strumieniować lub pobierać utwory muzyczne z TS-131 na urządzenia mobilne.

Kompleksowe rozwiązanie do monitoringu zapewniające ochronę 24/7

W modelu TS-131 dostępny jest system Surveillance Station – profesjonalne rozwiązanie do monitoringu z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. System oferuje szeroki wybór ponad 2700 kompatybilnych modeli kamer IP oraz jako standard 2 bezpłatne licencje na kamery IP, z możliwością zakupu dodatkowych licencji w celu zwiększenia liczby kanałów kamer maksymalnie do 8. Umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz audio, a także oferuje szeroki wachlarz ustawień użytkownika. Ponadto, na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™, można też zainstalować aplikację Vmobile. Aplikacja ta pozwala non-stop i z dowolnego miejsca zarządzać monitoringiem kamer i w ten sposób w pełni nadzorować objęte monitoringiem miejsce.

Instalowanie na żądanie aplikacji rozszerzających funkcjonalność NAS

Model TS-131 posiada wbudowane centrum aplikacji App Center zapewniające dostęp do różnych instalowanych na żądanie aplikacji stworzonych bądź przez QNAP, bądź przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do backupu/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. Centrum aplikacji stanowi także centralną lokalizację do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto platforma QNAP bazuje na idei open-source, aby umożliwić deweloperom tworzenie własnych aplikacji, co może, potencjalnie, nieograniczenie poszerzyć możliwości modelu TS-131.  

Wyższa wydajność pracy dzięki złączu eSATA i wielu portom USB 3.0

Dzięki zastosowaniu złącza eSATA i trzech portów SuperSpeed USB 3.0, model TS-131 pozwala elastycznie organizować zadania na różnych urządzeniach zewnętrznych bez zakłócania zadań wykonywanych na bieżąco. Użytkownik może wykonywać kopie zapasowe plików na napędy USB i eSATA, ma dostęp do danych przechowywanych na kartach SD za pośrednictwem czytników kart USB, może udostępniać przez sieć do 3 drukarek i może się połączyć z zasilaczem UPS w celu zapewnienia ciągłości zasilania.

Oszczędność energii

Model TS-131 jest wyposażony w energooszczędny dwurdzeniowy procesor ARM. Procesor ten zapewnia wysoką wydajność wykonywania operacji przez system i doskonale nadaje się do budowy chmury prywatnej non-stop dostępnej online bez generowania wysokich rachunków za elektryczność. Dodatkowe rozwiązania proekologiczne to m.in. przełączanie dysków twardych w tryb gotowości, planowe włączanie/wyłączanie oraz włączanie przez LAN (WoL).

Symbol producenta TS-131
Nazwa produktu QNAP 1-Bay TurboNAS, SATA 3G, 1,2G Cortex-A9 dual-core, 512MB RAM, 1x GbE LAN
Producent QNAP
Klasa produktu NAS - sieciowe pamięci masowe
Informacje podstawowe
Typ obudowy urządzenia NAS
 • Przenośna
 • Tower
Procesor
Ilość zainstalowanych procesorów 1 szt.
Maksymalna ilość procesorów 1 szt.
Typ zainstalowanego procesora Freescale ARM Cortex-A9 dual-core
Częstotliwość procesora 1.2 GHz
Pamięć operacyjna / masowa
Pojemność zainstalowanej pamięci 512 MB
Ilość zainstalowanych dysków 0 szt.
Maksymalna ilość dysków 1 szt.
Zainstalowane sterowniki dysków 1 x SATA
Elementy Hot-Swap Dyski twarde
Wbudowane układy
Karta sieciowa 10/100/1000 Mbit/s
Cechy dodatkowe
Ilość wolnych kieszeni 3,5 (zewnętrznych) 1 szt.
Interfejsy
 • 1 x RJ-45 (LAN)
 • 1 x eSATA
 • 3 x USB 3.0
Ilość zasilaczy 1 szt.
Moc zasilacza (zasilaczy) 36 Wat
Zarządzanie | obsługiwane protokoły
Obsługiwane protokoły i standardy
 • TCP/IP - Transmission Control Protocol/Internet Protocol
 • DHCP Client - Dynamic Host Configuration Protocol Client
 • DHCP Server - Dynamic Host Configuration Protocol Server
 • CIFS/SMB
 • CIFS
 • SMB - Service Message Block
 • AFP 3.3
 • NFS
 • FTP - protokół transmisji plików
 • FTP/FTPS - protokół transmisji plików
 • SFTP - Secure File Transfer Protocol
 • TFTP - Trivial File Transfer Protocol
 • HTTP
 • HTTPS - Hypertext Transfer Protocol Secure
 • Telnet
 • SSH - Secure Shall
 • iSCSI - Internet SCSI
 • SNMP - Simple Network Management Protocol
 • SMTP
 • SMSC
 • UPnP - Universal plug-and-play
 • Bonjour
 • RSYNC
 • Printserver
 • AFP
 • WebDAV - Web Distributed Authoring and Versioning
 • LDAP (Lightweight Directory Access Protocol)
 • DDNS - Dynamic Domain Name System
 • zarządzanie przez przeglądarkę WWW
 • SSL - Secure Sockets Layer
 • TLS - Transport Layer Security
 • PPTP - Point to Point Tunneling Protocol
 • AES - standard szyfrowania danych
Informacje - backup
 • Planowanie tworzenia kopii zapasowej
 • Backup z/do USB
Informacje - bezpieczeństwo Secure Socket Layer (SSL)
Informacje - media streaming
 • DLNA - UPnP AV
 • Apple iTunes Server
 • Android
Informacje - pozostałe Wake-On-LAN (WOL)
Pozostałe informacje
Obsługiwane systemy operacyjne
 • Windows 7
 • Mac OS 10.X
 • Linux
 • UNIX
Uwagi
 • QTS 4.1 (embedded Linux)
 • Obsługa chmury
Szerokość 73 mm
Wysokość 168.5 mm
Głębokość 225 mm
Masa netto 1.04 kg
Masa brutto 1.8 kg
Dokumentacja techniczna Specyfikacja TS-131
Więcej informacji

Kontakt
801 01 41 55
12 398 44 00
533 285 800
BOK-ITPROMO