loadingimg

Wczytuję dane...
QNAP TS-563 5-Bay TurboNAS, SATA 6G, AMD 2.0G Quad Core, 2G RAM, 2x GbE LAN, USB 3.0
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena :
 
2649,00 PLN*
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
8 szt.
 • Qnap
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: TS-563 (2GB RAM)
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Realizacja zamówienia: 24 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu

Model TS-563, z łatwym w użytkowaniu systemem operacyjnym QTS, jest wydajnym, niezawodnym, bezpiecznym i skalowalnym rozwiązaniem NAS, zaprojektowanym pod kątem optymalizacji aplikacjach biznesowych oraz spełnienia szybko rosnących potrzeb w zakresie przechowywania danych w sposób zapewniający wysoki zwrot z inwestycji (ROI). Dzięki przyspieszanemu sprzętowo mechanizmowi szyfrowania AES-NI oraz opcjonalnej sieciowej karcie rozszerzeń PCI-E obsługującej standard 10GbE, TS-563 zapewnia wysoką wydajność i stałą prędkość przesyłu; jest kompleksowym rozwiązaniem pamięci masowej dla MŚP umożliwiającym budowę niezawodnej chmury prywatnej i obsługę codziennych operacji.

 • Przygotowanie do obsługi standardu 10GbE, bardzo wydajne rozwiązanie pamięci masowej do edycji i udostępniania plików wideo w rozdzielczości HD
 • Przyspieszany sprzętowo mechanizm szyfrowania do wydajnej obsługi funkcji kryptograficznych z prędkością ponad 400 MB/s
 • Obsługa wielu maszyn wirtualnych bazujących na systemach Windows/Linux/UNIX/Android za pomocą pakietu Virtualization Station
 • Zarządzanie, udostępnianie i tworzenie kopii zapasowych danych biznesowych ze zdalną replikacją w czasie rzeczywistym (ang. Real-time Remote Replication, RTRR)
 • Zunifikowane rozwiązanie pamięci masowej NAS oraz iSCSI-SAN przeznaczone do wirtualizacji serwerów
 • Obsługa VMware®, Citrix® i Microsoft® Hyper-V oraz zaawansowanych funkcji wirtualizacji
 • Skalowalność do 21 napędów dyskowych za pomocą obudów rozszerzających QNAP UX-800P

Szybki przesył danych i przyspieszane sprzętowo szyfrowanie z użyciem AES-NI

Model TS-563 jest wyposażony w energooszczędny, czterordzeniowy, 64-bitowy procesor AMD® 2,0 GHz oraz 2 GB/8 GB pamięci DDR3L-1600 RAM (z możliwością rozbudowy do 16 GB). Model obsługuje napędy SATA 6 Gb/s i posiada 2 gigabitowe porty LAN (z możliwością rozbudowy do 4 portów GbE lub 2 portów GbE + 2 portów 10GbE), co w efekcie, w połączeniu z obsługą pamięci podręcznej SSD, zapewnia olbrzymią szybkość pracy wielozadaniowej. TS-563 to wydajny NAS, który umożliwia do 819 MB/s sekwencyjnej przepustowości odczytu z jednym skonfigurowanym łączem 10GbE. Oferowany przez TS-563 mechanizm przyspieszanego sprzętowo szyfrowania zapewnia rewelacyjną jak na tę klasę urządzeń wydajność szyfrowania: szyfrowanie całego wolumenu NAS 256-bitowym szyfrem AES z prędkością do 435 MB/s. Rozwiązanie podnosi wydajność systemu i jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo poufnych danych biznesowych przechowywanych na TS-563.

Przetestowano w laboratoriach QNAP. Dane liczbowe mogą się różnic w zależności od środowiska.

Środowisko testowe
NAS:
System operacyjny: QTS 4.1.3
Typ wolumenu: RAID 5; 5 x SSD Plextor PX-256M5Pro
Środowisko sieciowe: bezpośrednie połączenie między NAS a komputerem, LAN 1GbE (MTU 1500)

Komputery klienckie:
Procesor Intel® Core™ i7-4770 3,40 GHz; pamięć RAM DDR3L 1600 Hz 16 GB; dysk twardy WD 1 TB WD10EZEX; karta Intel Gigabit CT (MTU 1500); 64-bitowy system operacyjny Windows® 7 Professional SP1
Konfiguracja IOMeter: ciągły transfer plików 8 GB do/z 4/2 komputerów przez 3 minuty. Wielkość bloków: 64 KB dla SMB2.0 (prędkość przesyłu)

Elastyczna łączność 10GbE

Model TS-563 oferuje 2 wbudowane porty Gigabit Ethernet; zainstalowanie karty sieciowej 10GbE (zakup opcjonalny) umożliwia szybkie przesyłanie danych – z prędkością 10 Gigabitów. Dzięki obsłudze standardu 10GbE, TS-563 zapewnia olbrzymią szybkość przesyłu danych w zastosowaniach biznesowych wymagających wyższej przepustowości na potrzeby wirtualizacji, szybkiego backupu i możliwości przywracania coraz to większych zbiorów danych. W połączeniu z możliwością uzyskania dużej przestrzeni na dane, model TS-563 idealnie nadaje się do przechowywania dużych zbiorów danych w firmach. Wyróżnia się też szybką transmisją danych.

Bezproblemowe powiększanie pojemności

Odpowiadając na potrzeby biznesu w zakresie archiwizacji szybko rosnących danych i dużych plików, model TS-563 oferuje wysokowydajne, a mimo to przystępne cenowo rozwiązanie do przechowywania danych. TS-563 umożliwia rozbudowę pojemności przez przyłączenie wielu obudów rozszerzających QNAP. Dzięki skalowalnemu rozwiązaniu QNAP, pierwotną pojemność nośników danych można na żądanie rozszerzyć, przez co TS-563 jest idealnym centrum plików do zastosowań biznesowych wymagających przechowywania dużych ilości danych, takich jak wideomonitoring, archiwizacja danych, przechowywanie nadawanych programów telewizyjnych oraz inne.

Maksymalna pierwotna pojemność pamięci masowej dostępna dzięki przyłączeniu obudów rozszerzających RAID:

Model Turbo NASObudowa rozszerzająca RAIDLiczba obudów rozszerzających RAIDCałkowita liczba dysków twardych (NAS + obudowa) Maks. pojemność pierwotna (TB)**
TS-563 UX-800P 2 21 168
1 13 104
UX-500P 2 15 120
1 10 80

* Aby zwiększyć pojemności na dane za pomocą obudowy rozszerzającej UX, w module rozszerzającym UX należy utworzyć osobny statyczny wolumen lub pulę pamięci.
** Do obliczenia pojemności maksymalnej użyto dysków twardych o pojemności 8 TB.

QTS – prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-563 przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

Uwaga: 2GB RAM (4GB lub więcej RAM jest zalecane dla optymalnej wydajności) oraz QTS 4.1 lub nowszy jest wymagany.

Qsirch

Uruchamianie dodatkowych systemów operacyjnych na TS-563

Dzięki obsłudze technologii wirtualizacji AMD-V™, w modelu TS-563 można uruchomić aplikację Virtualization Station, która przekształca TS-563 w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne i umożliwiająca szybkie tworzenie, importowanie i eksportowanie maszyn wirtualnych (VM), tworzenie migawek i wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarce internetowej. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w TS-563. Można też na żądanie pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów VM i importować je do TS-563 bez wykonywania jakichkolwiek złożonych procedur.

Wydajny i elastyczny wolumen QNAP

Elastyczny wolumen QNAP zapewnia bezpieczniejszy i elastyczniejszy sposób przechowywania danych w urządzeniach typu NAS. Jest to wolumen nowej generacji, oferuje wydajne funkcje takie jak pooling pamięci z ochroną wielu grup RAID, wolumeny typu thin provisioned z odzyskiwaniem przestrzeni, iSCSI LUN na poziomie bloków oraz rozszerzanie pojemności sieciowej. Menedżer pamięci QTS Storage Manager jasno prezentuje narzędzia i opcje służące do zarządzania pamięcią masową systemu, co bardzo upraszcza proces rozszerzania pojemności NAS oraz ułatwia zarządzanie obudowami rozszerzającymi QNAP RAID.

Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

Model TS-563 obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP, przez co umożliwia udostępnianie plików w sieciach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Dane, logi i obrazy ISO płyt CD i DVD można centralnie przechowywać w TS-563, gdzie są one chronione zintegrowanym rozwiązaniem antywirusowym. Usługi Windows AD i LDAP pozwalają administratorom systemów na konfigurowanie praw użytkowników za pomocą istniejącego serwera Windows AD, serwera LDAP lub wbudowanego serwera LDAP. Model TS-563 obsługuje system plików SAMBA v4 i może pełnić rolę kontrolera domen Windows w celu zarządzania ustawieniami przywilejów.

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

QNAP NetBak Replicator umożliwia backup danych systemu Windows łącznie z archiwizowaniem poczty programu Outlook zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine firmy Apple: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo wykonywać backup swoich danych na TS-563. Port USB 3.0 w panelu przednim TS-563 posiada funkcję kopiowania za jednym dotknięciem – użytkownik może jednym kliknięciem błyskawicznie wykonać backup danych z napędów zewnętrznych na TS-563 lub odwrotnie – może skopiować dane z TS-563 na napędy zewnętrzne. Obsługiwanych jest ponadto wiele różnych programów do backupu producentów zewnętrznych, np. Acronis® True Image i Symantec® Backup Exec.

Spokój ducha dzięki rozwiązaniom z zakresu przywracania systemu po awarii

Model TS-563 oferuje różne opcje odzyskiwania danych. RTRR (ang. Real-Time Remote Replication) umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Kopie te są magazynowane na zdalnym serwerze Turbo NAS lub FTP. Pliki są synchronizowane z folderu lokalnego do folderu zdalnego. Zwiększa to wydajność i skraca czas wykonywania backupu. TS-563 obsługuje również protokół rsync służący do archiwizowania danych, zgodnie z harmonogramem, na innym zdalnym serwerze. Backupy danych można też wykonywać w wielu różnych usługach przechowywania w chmurze, a także przywracać z nich. Obsługiwane są m.in. Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox® oraz Google Cloud Storage.

Kompleksowe zabezpieczenia

W otwartym środowisku sieciowym dane biznesowe są potencjalnie narażone na atak hakerów. Model TS-563 oferuje szereg różnych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie dostępu, blokowanie adresów IP i inne. Oprócz tego, administratorzy IT mogą kontrolować prawa dostępu każdego użytkownika do różnych folderów, co pozwala zapobiec nieuprawnionemu uzyskaniu dostępu do ważnych plików. TS-563 posiada zabezpieczenie poziomu wojskowego 256-bitowym szyfrem AES zatwierdzone wg standardu FIPS 140-2, przez co chroni poufne dane biznesowe przed dostępem nieuprawnionych użytkowników nawet w przypadku, gdy dyski twarde lub wręcz cały system zostaną skradzione.

Magazyn danych w zastosowaniach z dziedziny kompleksowej wirtualizacji

Model TS-563 obsługuje rozwiązania VMware® i Citrix® oraz jest kompatybilny z Microsoft® Hyper-V™ i Windows Server 2012, przez co umożliwia elastyczne wdrażanie i zarządzanie w środowiskach wirtualizacji. TS-563 obsługuje VMware VAAI i Microsoft ODX, przez co zwiększa wydajność przez odciążenie (offloading) serwerów ESXi i Hyper-V, a także obsługuje wtyczkę QNAP vSphere Client oraz narzędzie QNAP SMI-S provider, co zwiększa wydajność operacyjną i wydajność zarządzania w zastosowaniach z zakresu wirtualizacji.

Kompleksowe rozwiązanie do monitoringu zapewniające ochronę 24/7

Surveillance Station jest profesjonalnym sieciowym system zarządzania monitoringiem wideo (VMS). System zapewnia przyjazny dla użytkownika interfejs do zarządzania, ponad 3 000 kompatybilnych modeli kamer IP oraz rozszerzalne licencje na kanały kamer IP. Umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz audio, a także oferuje szeroki wachlarz ustawień użytkownika. Ponadto, na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™, użytkownik może też zainstalować aplikację Vmobile. Aplikacja ta pozwala zarządzać kanałami monitoringu non-stop i z dowolnego miejsca, co przekłada się na bezpieczeństwo pomieszczeń biurowych użytkownika. Można wreszcie zainstalować aplikację mobilną Vcam, która zmienia urządzenie mobilne w kamerę sieciową, której obraz jest natychmiast nagrywany na TS-563. Model TS-563 oferuje 4 bezpłatne kanały kamer IP. Zakup dodatkowych licencji licencji pozwala zwiększyć tę liczbę nawet do 40 kanałów.

Instalowanie na żądanie aplikacji rozszerzających funkcjonalność NAS

Dzięki architekturze x86, model TS-563 jest w stanie obsługiwać więcej aplikacji NAS niż platformy bazujące na architekturze ARM. Wbudowane centrum aplikacji App Center zapewnia dostęp do różnych instalowanych na żądanie aplikacji stworzonych bądź przez QNAP, bądź przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do backupu/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. Centrum aplikacji stanowi także centralną lokalizację do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto platforma QNAP bazuje na idei open-source, aby umożliwić deweloperom tworzenie własnych aplikacji, co może, potencjalnie, nieograniczenie poszerzyć możliwości modelu TS-563.

Symbol producenta TS-563 (2GB RAM)
Nazwa produktu QNAP 5-Bay TurboNAS, SATA 6G, AMD 2.0G Quad Core, 2G RAM, 2x GbE LAN, USB 3.0
Producent QNAP
Klasa produktu NAS - sieciowe pamięci masowe
Informacje podstawowe
Typ obudowy urządzenia NAS
 • Tower
 • Przenośna
 • Desktop
Procesor
Ilość zainstalowanych procesorów 1 szt.
Maksymalna ilość procesorów 1 szt.
Typ zainstalowanego procesora AMD G-Series
Częstotliwość procesora 2 GHz
Pamięć operacyjna / masowa
Pojemność zainstalowanej pamięci 2048 MB
Maksymalna pojemność pamięci 16384 MB
Rodzaj zainstalowanej pamięci SODIMM DDR3L
Ilość banków pamięci 2 szt.
Ilość wolnych banków pamięci 1 szt.
Ilość zainstalowanych dysków 0 szt.
Maksymalna ilość dysków 5 szt.
Zainstalowane sterowniki dysków 5 x SATA
Poziomy RAID
 • 0
 • 1
 • 5
 • 6
 • 10
Elementy Hot-Swap Dyski twarde
Szczegóły płyty
Ilość slotów PCI-E 4x 1 szt.
Wbudowane układy
Karta sieciowa 2 x 10/100/1000 Mbit/s
Cechy dodatkowe
Ilość wolnych kieszeni 3,5 (zewnętrznych) 5 szt.
Ilość półek na dyski Hot Swap 5 szt.
Interfejsy
 • 5 x USB 3.0
 • 2 x RJ-45
 • 1 x Kensington Lock connector
Ilość zasilaczy 1 szt.
Moc zasilacza (zasilaczy) 250 Wat
Zarządzanie | obsługiwane protokoły
Obsługiwane protokoły i standardy
 • SNMP - Simple Network Management Protocol
 • CIFS
 • AFP
 • FTP - protokół transmisji plików
 • WebDAV - Web Distributed Authoring and Versioning
 • DDNS - Dynamic Domain Name System
 • HTTPS - Hypertext Transfer Protocol Secure
 • TCP
 • IPv4
 • SFTP - Secure File Transfer Protocol
 • TFTP - Trivial File Transfer Protocol
 • SSH - Secure Shall
 • iSCSI - Internet SCSI
 • UPnP - Universal plug-and-play
 • Bonjour
 • SMSC
 • SMTP
Informacje - backup RRTR - Real-time remote replication
Informacje - media streaming
 • DLNA - UPnP AV
 • Video Station
 • AirPlay
Pozostałe informacje
Obsługiwane systemy operacyjne
 • Microsoft Windows XP/Vista/7/8
 • Microsoft Windows Server 2003
 • Microsoft Windows Server 2008
 • Microsoft Windows Server 2012
 • Mac OS X
 • Linux
 • UNIX
Uwagi System Operacyjny: QTS 4.1
Szerokość 210.6 mm
Wysokość 185 mm
Głębokość 235.4 mm
Masa netto 4.4 kg
Masa brutto 5.5 kg

Kontakt
801 01 41 55
12 398 44 00
533 285 800
BOK-ITPROMO