loadingimg

Wczytuję dane...
QNAP TS-451U 4-Bay TurboNAS, SATA 6G, Celeron Dual Core 2.41, 1, 2x GbE LAN, w/o Rails
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena :
 
2759,52 PLN*
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
6 szt.
 • Qnap
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: TS-451U
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Realizacja zamówienia: 24 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu

Model TS-451U, z łatwym w użytkowaniu systemem operacyjnym QTS, jest przystępnym cenowo, niezawodnym i skalowalnym 4-kieszeniowym dyskiem sieciowym NAS przeznaczonym do montażu w szafach serwerowych; model ten jest dedykowany dla małych i domowych biur i ma służyć pomocą w codziennych operacjach takich jak przechowywanie plików, backup, udostępnianie, synchronizacja i wiele innych. TS-451U obsługuje napędy SATA 6 Gb/s i zapewnia wysoką wydajność ze stałą prędkością przesyłu. Jest kompleksowym rozwiązaniem magazynowym, pozwala użytkownikom zbudować prywatną chmurę umożliwiającą łatwy dostęp do danych.

 • Zarządzanie, udostępnianie i tworzenie kopii zapasowych danych biznesowych ze zdalną replikacją w czasie rzeczywistym (ang. Real-time Remote Replication, RTRR)
 • Wyższy poziom bezpieczeństwa danych dzięki wydajnemu szyfrowaniu 256-bitowym szyfrem AES oraz dzięki programowi antywirusowemu
 • Rozszerzenie całkowitej pojemności pierwotnej do 128 TB za pomocą ekonomicznej obudowy rozszerzającej UX-1200U-RP marki QNAP
 • Używanie modelu TS-451U z unikalną technologią QvPC
 • Obsługa wielu maszyn wirtualnych bazujących na systemach Windows/Linux/UNIX/Android za pomocą pakietu Virtualization Station
 • Kreatywna prezentacja animowanych treści i reklam dzięki aplikacji Signage Station

Większa wydajność: dwurdzeniowy procesor 2,41 GHz

Dzięki 64-bitowemu, dwurdzeniowemu procesorowi Intel® Celeron® 2,41 GHz wykonanemu w technologii 22 nm, 1 GB energooszczędnej pamięci DDR3L RAM (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz obsłudze napędów SATA 6 Gb/s, 2 portom Gigabit LAN i wyjściu HDMI, TS-451U jest wydajnym rozwiązaniem NAS zapewniającym prędkość zapisu i odczytu przy dwóch portach LAN na poziomie do 224 MB/s. W razie potrzeby, podczas wykonywania zadań silnie obciążających procesor, TS-451U potrafi też automatycznie zwiększać taktowanie zegara z 2,41 GHz do 2,58 GHz. Oferowana przez TS-451U funkcja szybkiego szyfrowania i deszyfrowania umożliwia transfer na poziomie do 128 MB/s; rozwiązanie pozwala na szyfrowanie wolumenu 256-bitowym szyfrem AES, co podnosi wydajność systemu przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa poufnych danych przechowywanych na TS-451U.

Przetestowano w laboratoriach QNAP. Dane liczbowe mogą się różnic w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS:
- OS: QTS 4.1.2
- Volume type: RAID 5; 4 x Seagate ST1000NM0033
- Network environment: direct connection between NAS and PC, 1GbE LAN (MTU 1500);

Komputery klienckie:
- Intel(R) Core(TM) i7-4770 3.40GHz CPU; DDR3 1600Hz 16GB; Seagate ST500DM002; Intel Gigabit CT (MTU 1500); Windows® 7 Professional 64bit SP1
- IOMeter configuration:Transferring 8GB file continuously to/from 2 PCs for 3 minutes. Block size: 64KB for SMB2.0 (Throughput)

QTS – prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-451U przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

Uwaga: 2GB RAM (4GB lub więcej RAM jest zalecane dla optymalnej wydajności) oraz QTS 4.1 lub nowszy jest wymagany.

Qsirch

Przyspieszenie dzięki pamięci podręcznej SSD

Model TS-451U obsługuje funkcję pamięci podręcznej SSD, która jest w stanie bardzo podnieść wydajność wolumenów w sensie liczby operacji we/wy na sekundę (IOPS). Idealnie nadaje się do poprawy ogólnego działania systemu w zastosowaniach wymagających wysokiego IOPS, takich jak wirtualizacja.

Skalowalne rozwiązanie pozwalające tanio rozszerzyć przestrzeń na dane

Odpowiadając na potrzeby biznesu w zakresie archiwizacji szybko rosnących danych i dużych plików, model TS-451U oferuje wysokowydajne, a mimo to przystępne cenowo rozwiązanie do przechowywania danych. TS-451U umożliwia zwiększenie pojemności nośników przez przyłączenie obudowy rozszerzającej QNAP. Dzięki skalowalnemu rozwiązaniu QNAP, pierwotną pojemność nośników danych można na żądanie rozszerzyć, przez co TS-451U jest idealnym i bardzo pojemnym centrum plików do przechowywania danych biznesowych.

Maksymalna pierwotna pojemność nośników dostępna dzięki przyłączeniu obudowy rozszerzającej QNAP:

Model Turbo NASObudowa rozszerzająca QNAPLiczba obudów rozszerzających RAIDCałkowita liczba dysków twardych
(NAS + obudowa)
Maks. pojemność pierwotna
(TB)*
TS-451U UX-1200U-RP 1 16 128
UX-800U-RP 1 12 96

* Do obliczenia pojemności maksymalnej użyto dysków twardych o pojemności 8 TB.

Monitorowanie wielu dysków sieciowych NAS i zarządzanie nimi za pomocą Q'center

Q'center przekształca model TS-451U w centralny system zarządzający wieloma serwerami Turbo NAS. Po zainstalowaniu Q'center w centrum aplikacji QTS App Center, modelu TS-451U można używać do centralnego zarządzania serwerem Turbo NAS zlokalizowanym w wielu lokalizacjach, do monitorowania dzienników systemu oraz do zarządzania aktualizowaniem i konserwowaniem oprogramowania firmowego. Do najważniejszych korzyści tego rozwiązania należą łatwość użytkowania, niski koszt, wygoda i elastyczność. Wydajne zarządzanie wieloma serwerami Turbo NAS nagle staje się proste.

Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

Model TS-451U obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP, przez co umożliwia udostępnianie plików w sieciach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Dane, logi i obrazy ISO płyt CD i DVD można centralnie przechowywać w TS-451U, gdzie są one chronione zintegrowanym rozwiązaniem antywirusowym. Usługi Windows AD i LDAP pozwalają administratorom systemów na konfigurowanie praw użytkowników za pomocą istniejącego serwera Windows AD, serwera LDAP lub wbudowanego serwera LDAP. Model TS-451U obsługuje system plików SAMBA v4 i może pełnić rolę kontrolera domen Windows w celu zarządzania ustawieniami przywilejów.

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

QNAP NetBak Replicator umożliwia backup danych systemu Windows łącznie z archiwizowaniem poczty programu Outlook zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine firmy Apple: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo wykonywać backup swoich danych na TS-451U. Port USB 2.0 w panelu przednim TS-451U posiada funkcję kopiowania za jednym dotknięciem – użytkownik może jednym kliknięciem błyskawicznie wykonać backup danych z napędów zewnętrznych na TS-451U lub odwrotnie – może skopiować dane z TS-451U na napędy zewnętrzne. Obsługiwanych jest ponadto wiele różnych programów do backupu producentów zewnętrznych, np. True Image firmy Acronis® oraz Backup Exec firmy Symantec®.

Spokój ducha dzięki rozwiązaniom z zakresu przywracania systemu po awarii

Model TS-451U oferuje różne opcje odzyskiwania danych. RTRR (ang. Real-Time Remote Replication) umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Kopie te są magazynowane na zdalnym serwerze Turbo NAS lub FTP. Pliki są synchronizowane z folderu lokalnego do folderu zdalnego. Zwiększa to wydajność i skraca czas wykonywania backupu. TS-451U obsługuje również protokół rsync służący do backupu danych, zgodnie z harmonogramem, na innym zdalnym serwerze. Kopie zapasowe danych można też wykonywać w wielu różnych usługach magazynowania w chmurze, a także przywracać z nich. Obsługiwane są m.in. Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox® oraz Google Cloud Storage.

Synchronizacja plików na różnych urządzeniach

Program użytkowy Qsync przekształca TS-451U w bezpieczne centrum danych o dużej pojemności służące do synchronizowania plików. Jakiekolwiek pliki wysłane do TS-451U zostają udostępnione wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy lub urządzenia mobilne. Qsync przydaje się zwłaszcza osobom często przebywającym w podróży – ułatwia zarządzanie plikami i gwarantuje stały dostęp na różnych urządzeniach do najnowszej wersji plików. Qsync umożliwia różne metody synchronizacji plików i udostępniania plików w grupie, co bardzo zwiększa elastyczność współpracy.

Kompleksowe zabezpieczenia

W otwartych środowiskach sieciowych dane biznesowe są potencjalnie narażone na atak hakerów. Model TS-451U oferuje szereg różnych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie dostępu, blokowanie adresów IP i inne. Administratorzy IT mogą też kontrolować prawa dostępu każdego użytkownika do różnych folderów, co pozwala zapobiec nieuprawnionemu uzyskaniu dostępu do ważnych plików. TS-451U posiada zabezpieczenie poziomu wojskowego 256-bitowym szyfrem AES zatwierdzone wg standardu FIPS 140-2, przez co chroni poufne dane biznesowe przed dostępem nieuprawnionych użytkowników nawet w przypadku, gdy dyski twarde lub wręcz cały system zostaną skradzione.

Uruchamianie dodatkowych systemów operacyjnych na TS-451U

Dzięki obsłudze technologii wirtualizacji firmy Intel® (VT-x), w modelu TS-451U można uruchomić aplikację Virtualization Station, która przekształca TS-451U w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne i umożliwiająca szybkie tworzenie, importowanie i eksportowanie maszyn wirtualnych (VM), tworzenie migawek i wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarce internetowej. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w modelu TS-451U. Można też, na żądanie, pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów VM i importować je do TS-451U bez wykonywania jakichkolwiek złożonych procedur.

Uwaga: Wymagane jest co najmniej 2 GB pamięci RAM

Kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające do monitoringu 24/7

Surveillance Station jest profesjonalnym sieciowym system zarządzania monitoringiem wideo (VMS). System zapewnia przyjazny dla użytkownika interfejs do zarządzania, ponad 2700 kompatybilnych modeli kamer IP oraz rozszerzalne licencje na kanały kamer IP. Umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz audio, a także oferuje szeroki wachlarz ustawień użytkownika. Ponadto, na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™, użytkownik może też zainstalować aplikację mobilną Vmobile. Aplikacja ta pozwala zarządzać monitorowanymi kanałami non-stop i z dowolnego miejsca, co przekłada się na bezpieczeństwo pomieszczeń biurowych użytkownika. Można wreszcie zainstalować aplikację mobilną Vcam, która zmienia urządzenie mobilne w kamerę sieciową, której obraz jest natychmiast nagrywany na TS-451U. Model TS-451U oferuje 2 bezpłatne kanały kamer IP. Zakup dodatkowych licencji pozwala zwiększyć tę liczbę nawet do 32 kanałów.

Signage Station – kreatywna prezentacja animowanych treści i reklam

Dzięki Signage Station każdy może łatwo opracować zawartość szerokiej gamy materiałów takich jak tablice z menu, ogłoszenia, plakaty i profile biznesowe. Signage Station jest wspaniałym narzędziem pozwalającym uatrakcyjnić ogłoszenia lub materiały animowane służące do promocji własnych usług. Narzędzie pozwala wreszcie na czas aktualizować opracowane wcześniej treści. Dzięki intuicyjnym narzędziom do edycji, aplikacja iArtist Lite pomaga użytkownikowi tworzyć różnego rodzaju znaki za pomocą prostych narzędzi typu przeciągnij i upuść. Swoje kreatywne pomysły można w ten sposób promować na całym świecie – wystarczy kilka prostych kroków, aby je błyskawicznie opublikować, poprawić lub udostępnić.

Dostęp, użytkowanie, synchronizacja i zabawa za pomocą tabletów i smartfonów

Model TS-451U może służyć do przechowywania danych w prywatnej chmurze, dzięki czemu da się wirtualnie powiększyć pojemność urządzeń mobilnych. Aplikacja Qfile umożliwia łatwy dostęp do przechowywanych plików, ich wysyłanie, pobieranie i udostępnianie oraz zarządzanie nimi tak, jak gdyby owe tysiące plików użytkownik miał we własnej kieszeni. Jeżeli aplikacja Qfile zostanie zainstalowana na urządzeniu z systemem iOS, użytkownicy mogą także przeglądać filmy wideo i zdjęcia przechowywane w urządzeniu TS-451U oraz odtwarzać je za pomocą Apple TV. Aplikacja Qmanager pozwala zdalnie i wydajnie monitorować model TS-451U oraz zarządzać nim bez włączania komputera; aplikacja Qmusic pozwala słuchać utworów z własnych zbiorów muzycznych na TS-451U w dowolnym miejscu i o każdej porze, utwory można też pobrać, aby słuchać ich offline; aplikacje Qphoto i Qvideo ułatwiają przeglądanie i udostępnianie zdjęć i filmów wideo gdziekolwiek się jest.

Instalowanie na żądanie aplikacji rozszerzających funkcjonalność NAS

Model TS-451U posiada wbudowane centrum aplikacji App Center zapewniające dostęp do różnych instalowanych na żądanie aplikacji stworzonych bądź przez QNAP, bądź przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do backupu/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. Centrum aplikacji stanowi także centralną lokalizację do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto platforma QNAP bazuje na idei open-source, aby umożliwić deweloperom tworzenie własnych aplikacji, co może, potencjalnie, nieograniczenie poszerzyć możliwości modelu TS-451U.

Oszczędność energii

Model TS-451U jest wyposażony w procesor wykonany w technologii 22 nm oraz korzysta z niskonapięciowej pamięci RAM DDR3L o niewielkim poborze mocy; a mimo to zapewnia wysoką wydajność podczas wykonywania operacji systemowych. Inne proekologiczne rozwiązania to m.in. planowe włączanie/wyłączanie, przełączanie dysków twardych w tryb gotowości i włączanie przez LAN (WoL).

Symbol producenta TS-451U
Nazwa produktu QNAP 4-Bay TurboNAS, SATA 6G, Celeron Dual Core 2.41, 1, 2x GbE LAN, w/o Rails
Producent QNAP
Klasa produktu NAS - sieciowe pamięci masowe
Informacje podstawowe
Typ obudowy urządzenia NAS
 • Rack (1U)
 • Desktop
Procesor
Ilość zainstalowanych procesorów 1 szt.
Maksymalna ilość procesorów 1 szt.
Typ zainstalowanego procesora Intel Celeron Dual-Core
Częstotliwość procesora
 • 2.41 GHz
 • 2.58 GHz
Pamięć operacyjna / masowa
Pojemność zainstalowanej pamięci 1024 MB
Maksymalna pojemność pamięci 8192 MB
Rodzaj zainstalowanej pamięci SODIMM DDR3L
Częstotliwość szyny pamięci 1333 MHz
Ilość banków pamięci 2 szt.
Ilość zainstalowanych dysków 0 szt.
Maksymalna ilość dysków 4 szt.
Zainstalowane sterowniki dysków 4 x SATA
Poziomy RAID
 • JBOD
 • 0
 • 1
 • 6
 • 5
Elementy Hot-Swap Dyski twarde
Wbudowane układy
Karta sieciowa 2 x 10/100/1000 Mbit/s
Cechy dodatkowe
Ilość wolnych kieszeni 3,5 (zewnętrznych) 4 szt.
Ilość wolnych kieszeni 2,5 (zewnętrznych) 4 szt.
Ilość półek na dyski Hot Swap 4 szt.
Interfejsy
 • 2 x RJ-45
 • 4 x USB 3.0
 • 1 x USB 2.0
 • 1 x HDMI
Ilość zasilaczy 1 szt.
Moc zasilacza (zasilaczy) 250 Wat
Zarządzanie | obsługiwane protokoły
Obsługiwane protokoły i standardy
 • TCP/IP - Transmission Control Protocol/Internet Protocol
 • DHCP Client - Dynamic Host Configuration Protocol Client
 • DHCP Server - Dynamic Host Configuration Protocol Server
 • CIFS/SMB
 • CIFS
 • SMB - Service Message Block
 • AFP 3.3
 • NFS
 • FTP - protokół transmisji plików
 • FTP/FTPS - protokół transmisji plików
 • SFTP - Secure File Transfer Protocol
 • TFTP - Trivial File Transfer Protocol
 • HTTP
 • HTTPS - Hypertext Transfer Protocol Secure
 • Telnet
 • SSH - Secure Shall
 • iSCSI - Internet SCSI
 • SNMP - Simple Network Management Protocol
 • SMTP
 • SMSC
 • UPnP - Universal plug-and-play
 • Bonjour
 • RSYNC
 • Printserver
 • AFP
 • WebDAV - Web Distributed Authoring and Versioning
 • LDAP (Lightweight Directory Access Protocol)
 • DDNS - Dynamic Domain Name System
 • zarządzanie przez przeglądarkę WWW
 • SSL - Secure Sockets Layer
 • TLS - Transport Layer Security
 • PPTP - Point to Point Tunneling Protocol
 • Jumbo frame support
 • AES - standard szyfrowania danych
 • IEEE 802.3ad - Link Aggregation Control Protocol
Informacje - zarządzanie
 • SNMP
 • LDAP directory service
Informacje - backup
 • Planowanie tworzenia kopii zapasowej
 • Backup z/do USB
 • Backup do/z chmury
 • Glacier Backup
Informacje - bezpieczeństwo Secure Socket Layer (SSL)
Informacje - media streaming
 • DLNA - UPnP AV
 • Apple iTunes Server
 • Android
Informacje - pozostałe
 • Wake-On-LAN (WOL)
 • S.M.A.R.T.
Pozostałe informacje
Obsługiwane systemy operacyjne
 • Microsoft Windows
 • Mac OS 10.X
 • Linux
 • UNIX
 • iOS
Uwagi
 • System operacyjny QTS 4.1
 • Obsługa chmury
 • 4 x 3.5" lub 2.5" SATA 6Gb/s, SATA 3Gb/s dysk twardy lub SSD
Szerokość 439 mm
Wysokość 499 mm
Głębokość 44 mm
Masa netto 7.63 kg
Masa brutto 11.6 kg

Kontakt
801 01 41 55
12 398 44 00
533 285 800
BOK-ITPROMO