loadingimg

Wczytuję dane...
QNAP TS-453mini 4-Bay TurboNAS, SATA 6G, Celeron2.0G Quad Core, 2G RAM, 2x GbE LAN, USB 3.0
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena :
 
1627,87 PLN*
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
20 szt.
 • Qnap
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: TS-453mini (2GB RAM)
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Realizacja zamówienia: 24 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu

4-kieszeniowy model TS-453mini z łatwym w użytkowaniu systemem operacyjnym QTS jest wydajnym, niezawodnym i bezpiecznym pionowym dyskiem sieciowym NAS odpowiednim do niezbyt przestronnych przestrzeni biurowych. Z modną, błyszczącą obudową, cichym wywiewem do odprowadzania ciepła i kontrolkami LED o regulowanej jasności, elegancki model TS-453mini jest naszpikowany najnowszymi funkcjami i aplikacjami przydającymi się w codziennym przechowywaniu, backupie i udostępnianiu plików oraz w rozrywce. TS-453mini zapewnia wysoką wydajność i stałą przepustowość, jest kompleksowym rozwiązaniem magazynowym dla małych organizacji i biur oraz umożliwia budowę niezawodnej chmury prywatnej.

 • Używanie modelu TS-453mini jako komputera osobistego z wyłączną technologią QvPC
 • Zarządzanie, udostępnianie i tworzenie kopii zapasowych danych biznesowych ze zdalną replikacją w czasie rzeczywistym (ang. Real-time Remote Replication, RTRR)
 • Zunifikowane rozwiązanie magazynowe NAS oraz iSCSI-SAN przeznaczone do wirtualizacji serwerów
 • Wyższy poziom bezpieczeństwa danych dzięki wydajnemu szyfrowaniu 256-bitowym szyfrem AES oraz dzięki programowi antywirusowemu
 • Obsługa wielu maszyn wirtualnych bazujących na systemach Windows/Linux/Android za pomocą pakietu Virtualization Station
 • Transkodowanie plików wideo w rozdzielczości Full HD w locie i bez dostępu do sieci za pomocą wyjątkowej technologii transkodowania QNAP*
 • Obsługa VMware®, Citrix® i Microsoft® Hyper-V oraz zaawansowanych funkcji wirtualizacji
 • Rozszerzenie całkowitej pojemności pierwotnej do 96 TB za pomocą ekonomicznego modułu rozszerzającego UX-800P marki QNAP

Nowatorskie wzornictwo i łatwe aktualizowanie systemu

Oferowany w błyszczącej obudowie model TS-453mini charakteryzuje się modną pionową konstrukcją zajmującą nawet o 29% mniej przestrzeni biurowej*, dzięki czemu idealnie nadaje się do biur lub nawet domowych pokojów do nauki. W porównaniu do wentylatorów chłodzących stosowanych w tradycyjnych pamięciach sieciowych NAS, rozwiązanie użyte w TS-453mini – cichy, wewnętrzny i kompaktowy wywiew pomagający odprowadzać ciepło – jest o wiele cichsze i ogranicza ilość kurzu. Dzięki konstrukcji beznarzędziowej zastosowanej w TS-453mini, w celu dodania lub wymiany 3,5-calowych napędów dyskowych ** (typu hot-swap) wystarczy, że użytkownik zdejmie magnetyczną pokrywę górną. Również rozbudowa pamięci RAM nigdy jeszcze nie była w żadnym NAS równie łatwa: u dołu znajduje się specjalnie do tego przeznaczona, wygodnie dostępna pokrywa. Powyższa zoptymalizowana architektura pomaga użytkownikowi utrzymywać model TS-453mini kosztem minimum wysiłku.

* W porównaniu do modelu TS-453 Pro
** Instalacja beznarzędziowa dotyczy tylko napędów 3,5”.

Inteligentna dioda LED

Estetycznie zaprojektowana kontrolka LED w górnej części obudowy miga na niebiesko przypominając, że system znajduje się w trybie uśpienia S3. W zależności od otoczenia, użytkownik może wyregulować jasność wszystkich wskaźników systemu (w skali od 0 do 100, w 5-krokach). Można też zaprogramować system, aby automatycznie przyciemniał diody LED o określonych porach, gdy jest taka potrzeba.

Czterordzeniowy procesor zapewniający wysoką wydajność

Dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel® Celeron® 2,0 GHz, 2 GB energooszczędnej pamięci DDR3L RAM (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz obsłudze napędów SATA 6 Gb/s, 2 portom Gigabit LAN i wyjściu HDMI, model TS-453mini jest wydajnym rozwiązaniem NAS zapewniającym prędkość odczytu i zapisu na poziomie do 220 MB/s. W razie potrzeby, podczas wykonywania zadań silnie obciążających procesor, TS-453mini potrafi też automatycznie zwiększać taktowanie zegara z 2,0 GHz do 2,42 GHz. Oferowana przez TS-453mini możliwość szybkiego szyfrowania i deszyfrowania pozwala na transfer z prędkością do 220 MB/s. Rozwiązanie zapewnia też szyfrowanie wolumenu 256-bitowym szyfrem AES, co razem podnosi wydajność i bezpieczeństwo systemu przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa poufnych danych biznesowych przechowywanych w TS-453mini.

Przetestowano w laboratoriach QNAP. Dane liczbowe mogą się różnic w zależności od środowiska.

Test Environment:
NAS:
- OS: QTS 4.1.2
- Volume type: RAID 5 (Seagate) ST1000NM0033 x4

Client PCs:
- Intel® Core™ i7-4770 3.40Ghz, DDR3 1600Hz 16GB, ST31000524AS Microsoft Windows 7 Professional 64bit

QTS - prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-453mini przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

Uwaga: 2GB RAM (4GB lub więcej RAM jest zalecane dla optymalnej wydajności) oraz QTS 4.1 lub nowszy jest wymagany.

Qsirch

Przyspieszenie dzięki pamięci podręcznej SSD

Model TS-453mini obsługuje funkcję pamięci podręcznej SSD, która jest w stanie bardzo podnieść wydajność wolumenów w sensie liczby operacji we/wy na sekundę (IOPS). Idealnie nadaje się do poprawy ogólnego działania systemu w zastosowaniach wymagających wysokiego IOPS, takich jak wirtualizacja.

Uruchamianie dodatkowych systemów operacyjnych na TS-453mini

Dzięki obsłudze technologii wirtualizacji firmy Intel® (VT-x), w modelu TS-453mini można uruchomić aplikację Virtualization Station, która przekształca TS-453mini w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne, szybkie tworzenie VM, importowanie/eksportowanie VM, tworzenie migawek oraz która umożliwia wykonywanie zadań na stanowiskach pracy w przeglądarkach internetowych. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w TS-453mini. Można też na żądanie pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów VM i importować je do TS-453mini bez wykonywania jakichkolwiek złożonych procedur.

Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

Model TS-453mini obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP, przez co umożliwia udostępnianie plików w sieciach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Dane, dzienniki i obrazy ISO płyt CD i DVD można centralnie przechowywać w TS-453mini, gdzie są one chronione zintegrowanym rozwiązaniem antywirusowym. Usługi Windows AD i LDAP pozwalają administratorom systemów na konfigurowanie praw użytkowników za pomocą istniejącego serwera Windows AD, serwera LDAP lub wbudowanego serwera LDAP. Model TS-453mini obsługuje system plików SAMBA v4 i może pełnić rolę kontrolera domen Windows w celu zarządzania ustawieniami przywilejów.

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

QNAP NetBak Replicator umożliwia archiwizację danych systemu Windows łącznie z tworzeniem kopii zapasowej poczty programu Outlook zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine firmy Apple: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo archiwizować swoje dane na TS-453mini. Port USB 2.0 w panelu przednim TS-453mini posiada funkcję kopiowania za jednym dotknięciem – użytkownik może jednym kliknięciem błyskawicznie zarchiwizować dane z napędów zewnętrznych na TS-453mini lub odwrotnie – może skopiować dane z TS-453mini na napędy zewnętrzne. Obsługiwanych jest ponadto wiele różnych programów do archiwizacji producentów zewnętrznych, np. True Image firmy Acronis® oraz Backup Exec firmy Symantec®.

Spokój ducha dzięki rozwiązaniom z zakresu przywracania systemu po awarii

Model TS-453mini oferuje różne opcje odzyskiwania danych. RTRR (ang. Real-Time Remote Replication) umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Kopie te są magazynowane na zdalnym serwerze Turbo NAS lub FTP. Pliki są synchronizowane z folderu lokalnego do folderu zdalnego. Zwiększa to wydajność i skraca czas wykonywania backupu. TS-453mini obsługuje również protokół rsync służący do backupu danych, zgodnie z harmonogramem, na innym zdalnym serwerze. Kopie zapasowe danych można też wykonywać w wielu różnych usługach magazynowania w chmurze, a także przywracać z nich. Obsługiwane są m.in. Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox® oraz Google® Drive.

Kompleksowe zabezpieczenia

W otwartych środowiskach sieciowych dane biznesowe są potencjalnie narażone na atak hakerów. Model TS-453mini oferuje szereg różnych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie dostępu, blokowanie adresów IP i inne. Administratorzy IT mogą też kontrolować prawa dostępu każdego użytkownika do różnych folderów, co pozwala zapobiec nieuprawnionemu uzyskaniu dostępu do ważnych plików. TS-453mini posiada zabezpieczenie poziomu wojskowego 256-bitowym szyfrem AES zatwierdzone wg standardu FIPS 140-2, przez co chroni poufne dane biznesowe przed dostępem nieuprawnionych użytkowników nawet w przypadku, gdyby dyski twarde lub wręcz cały system zostaną skradzione.

Transkodowanie wideo HD w czasie rzeczywistym i bez dostępu do sieci*

Model TS-453mini umożliwia wysokiej jakości transkodowanie w czasie rzeczywistym wideo w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu pliki wideo można konwertować do formatów, które będą bezproblemowo odtwarzane w komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych lub inteligentnych telewizorach. Dzięki przyspieszanemu sprzętowo transkodowaniu w locie, rozwiązanie pozwala na jednoczesne oglądanie różnych plików wideo przechowywanych w TS-453mini na maksymalnie 5 urządzeniach. Model TS-453mini pozwala cieszyć się filmami wideo na wielu urządzeniach – nawet takich, które nie dysponują dużą mocą obliczeniową lub obsługują tylko ograniczoną liczbę formatów plików. Skomplikowana i czasochłonna konwersja plików nie jest potrzebna.

Dzięki możliwości transkodowania bez dostępu do sieci, o ile tylko jest dostępne połączenie z Internetem o ograniczonej/małej przepustowości, można już wtedy korzystać z płynnego obrazu wideo - wystarczy wybrać wstępnie renderowaną mniejszą rozdzielczość i odtwarzać pliki wideo za pomocą aplikacji mobilnych File Station, Video Station lub Qfile. Takie odtwarzanie nie wpływa na wydajność systemu TS-453mini, na którym włączone są inne aplikacje. Model TS-453mini pozwala ponadto wybrać dedykowany folder do automatycznego transkodowania wideo.

Synchronizacja plików na różnych urządzeniach

Program użytkowy Qsync przekształca TS-453mini w bezpieczne centrum danych o dużej pojemności do synchronizowania plików. Jakiekolwiek pliki wysłane do TS-453mini zostają udostępnione wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy lub urządzenia mobilne. Qsync przydaje się zwłaszcza osobom często przebywającym w podróży – ułatwia zarządzanie plikami i gwarantuje stały dostęp na różnych urządzeniach do najnowszej wersji plików. Qsync umożliwia różne metody synchronizacji plików i udostępniania plików w grupie, co bardzo zwiększa elastyczność współpracy.

Pamięć masowa w zastosowaniach z dziedziny kompleksowej wirtualizacji

Model TS-453mini obsługuje oprogramowanie VMware® i Citrix® i jest kompatybilny z Microsoft® Hyper-V™ oraz Windows Server 2012, przez co umożliwia elastyczne wdrażanie i zarządzanie w środowiskach wirtualizacji. TS-453mini obsługuje VMware VAAI i Microsoft ODX, przez co zwiększa wydajność przez przeniesienie danych ładowania serwera dla serwerów odpowiednio ESXi i Hyper-V, a także obsługuje wtyczkę QNAP vSphere Client oraz narzędzie QNAP SMI-S provider, co zwiększa wydajność operacyjną i wydajność zarządzania w zastosowaniach z zakresu wirtualizacji.

Kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające do monitoringu 24/7

Surveillance Station jest profesjonalnym sieciowym system zarządzania monitoringiem wideo (VMS). System zapewnia przyjazny dla użytkownika interfejs do zarządzania, ponad 2700 kompatybilnych modeli kamer IP oraz rozszerzalne licencje na kanały kamer IP. Umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz audio, a także oferuje szeroki wachlarz ustawień użytkownika. Ponadto, na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™, użytkownik może też zainstalować aplikację mobilną Vmobile. Aplikacja ta pozwala zarządzać monitorowanymi kanałami non-stop i z dowolnego miejsca, co przekłada się na bezpieczeństwo pomieszczeń biurowych użytkownika. Można wreszcie zainstalować aplikację mobilną Vcam, która zmienia urządzenie mobilne w kamerę sieciową, której obraz jest natychmiast nagrywany na TS-453mini. Model TS-453mini oferuje 2 bezpłatne kanały kamer IP. Zakup dodatkowych licencji pozwala zwiększyć tę liczbę nawet do 40 kanałów.

Signage Station - kreatywna prezentacja animowanych treści i reklam

Dzięki Signage Station każdy może łatwo opracować zawartość szerokiej gamy materiałów takich jak tablice z menu, ogłoszenia, plakaty i profile biznesowe. Signage Station jest wspaniałym narzędziem pozwalającym uatrakcyjnić ogłoszenia lub materiały animowane służące do promocji własnych usług. Narzędzie pozwala wreszcie na czas aktualizować opracowane wcześniej treści. Dzięki intuicyjnym narzędziom do edycji, aplikacja iArtist Lite pomaga użytkownikowi tworzyć różnego rodzaju znaki za pomocą prostych narzędzi typu przeciągnij i upuść. Swoje kreatywne pomysły można w ten sposób promować na całym świecie – wystarczy kilka prostych kroków, aby je błyskawicznie opublikować, poprawić lub udostępnić.

Synchronizacja i rozrywka na urządzeniach mobilnych

Model TS-453mini jest urządzeniem do przechowywania danych w prywatnej chmurze, dzięki któremu da się wirtualnie powiększyć pojemność urządzeń mobilnych. Qfile umożliwia łatwy dostęp do przechowywanych plików, ich wysyłanie, pobieranie i udostępnianie oraz zarządzanie nimi tak, jak gdyby owe tysiące plików użytkownik miał w swojej kieszeni. Jeżeli aplikacja Qfile zostanie zainstalowana na urządzeniu z systemem iOS, użytkownicy mogą także przeglądać filmy wideo i zdjęcia przechowywane w TS-453mini oraz odtwarzać je za pomocą Apple TV. Aplikacja Qmanager pozwala zdalnie i wydajnie monitorować model TS-453mini oraz zarządzać nim bez włączania komputera. Dzięki aplikacjom Qmusic, Qphoto i Qvideo, użytkownik może – zawsze i gdziekolwiek się znajdzie – korzystać ze zdjęć, utworów muzycznych i filmów wideo przechowywanych na TS-453mini oraz udostępniać je.

Instalowanie na żądanie aplikacji rozszerzających funkcjonalność NAS

Model TS-453mini posiada wbudowane centrum aplikacji App Center zapewniające dostęp do różnych instalowanych na żądanie aplikacji stworzonych bądź przez QNAP, bądź przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do archiwizacji/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. Centrum aplikacji stanowi także centralną lokalizację do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto platforma QNAP bazuje na idei open-source, aby umożliwić deweloperom tworzenie własnych aplikacji, co może, potencjalnie, nieograniczenie poszerzyć możliwości modelu TS-453mini.

Skalowalne rozwiązanie pozwalające tanio rozszerzyć przestrzeń na dane

Odpowiadając na potrzeby małych/domowych biur w zakresie archiwizacji szybko rosnących danych i dużych plików, model TS-453mini oferuje wysokowydajne, a mimo to przystępne cenowo rozwiązanie do przechowywania danych. TS-453mini umożliwia rozszerzenie pojemności przez przyłączenie obudowy rozszerzającej QNAP. Dzięki skalowalnemu rozwiązaniu QNAP, pierwotną pojemność nośników danych można na żądanie rozszerzyć, przez co TS-453mini jest idealnym i bardzo pojemnym centrum plików do przechowywania danych cyfrowych.

Symbol producenta TS-453mini (2GB RAM)
Nazwa produktu QNAP 4-Bay TurboNAS, SATA 6G, Celeron2.0G Quad Core, 2G RAM, 2x GbE LAN, USB 3.0
Producent QNAP
Klasa produktu NAS - sieciowe pamięci masowe
Informacje podstawowe
Typ obudowy urządzenia NAS
 • Desktop
 • Tower
 • Przenośny
Procesor
Ilość zainstalowanych procesorów 1 szt.
Maksymalna ilość procesorów 1 szt.
Typ zainstalowanego procesora Intel Celeron Quad-Core
Częstotliwość procesora
 • 2 GHz
 • 2.41 GHz
Pamięć operacyjna / masowa
Pojemność zainstalowanej pamięci 2048 MB
Maksymalna pojemność pamięci 8192 MB
Rodzaj zainstalowanej pamięci DDR3L
Ilość banków pamięci 2 szt.
Ilość wolnych banków pamięci 1 szt.
Ilość zainstalowanych dysków 0 szt.
Maksymalna ilość dysków 4 szt.
Poziomy RAID
 • JBOD
 • 0
 • 1
 • 5
 • 6
 • 10
Wbudowane układy
Typ karty graficznej Intel HD Graphics
Karta sieciowa 2 x 10/100/1000 Mbit/s
Cechy dodatkowe
Ilość wolnych kieszeni 3,5 (wewnętrznych) 4 szt.
Napędy wbudowane (zainstalowane) N/A
Interfejsy
 • 3 x USB 3.0
 • 2 x USB 2.0
 • 2 x RJ-45
 • 1 x DC-in
 • 1 x HDMI
Ilość zasilaczy 1 szt.
Moc zasilacza (zasilaczy) 90 Wat
Zarządzanie | obsługiwane protokoły
Obsługiwane protokoły i standardy
 • CIFS
 • AFP
 • FTP - protokół transmisji plików
 • WebDAV - Web Distributed Authoring and Versioning
 • SMB - Service Message Block
 • UPnP - Universal plug-and-play
 • DDNS - Dynamic Domain Name System
 • HTTPS - Hypertext Transfer Protocol Secure
 • SSL - Secure Sockets Layer
 • TCP
 • IPv4
 • NTP - Network Time Protocol
Informacje - zarządzanie
 • SNMP
 • UPS Management
Informacje - backup
 • Planowanie tworzenia kopii zapasowej
 • RRTR - Real-time remote replication
 • Backup z/do USB
 • Backup do/z chmury
Informacje - bezpieczeństwo
 • Encrypted network logins
 • Acces protection with autoblocking: SSH, Telnet, HTTP(S), FTP, CIFS/SMB, AFP
 • Secure Socket Layer (SSL)
Informacje - media streaming
 • Video Station
 • Audio Station
 • DLNA - UPnP AV
Informacje - pozostałe
 • S.M.A.R.T.
 • Wake-On-LAN (WOL)
Pozostałe informacje
Obsługiwane systemy operacyjne
 • Windows 7
 • OS X
 • Linux
 • UNIX
Uwagi System Operacyjny: QTS 4.1
Szerokość 151 mm
Wysokość 210 mm
Głębokość 200 mm
Masa netto 2 kg
Masa brutto 3.4 kg
Dokumentacja techniczna Specyfikacja [PDF]
Więcej informacji www.qnap.com [LINK]

EAN: 4712511127201

Kontakt
801 01 41 55
12 398 44 00
533 285 800
BOK-ITPROMO