loadingimg

Wczytuję dane...
QNAP TS-451 4x0HDD 1GB 2,41GHz 2LAN 2USB3.0 2USB2.0
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena :
 
1449,00 PLN*
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN
*z podatkiem VAT
Produkt dostępny!
30 szt.
 • Qnap
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: TS-451
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Realizacja zamówienia: 24 godziny

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu
 • Filmy video

Model TS-451 oferuje wysoką wydajność i dużą pojemność dla użytkowników domowych, małych i domowych biur, grup roboczych i użytkowników z sektora MŚP. Dzięki zaawansowanemu systemowi operacyjnemu QTS, TS-451 jest łatwym w użyciu, a mimo to wydajnym serwerem plików NAS do zastosowań z zakresu backupu danych, synchronizacji plików, zdalnego dostępu i kina domowego; idealnie nadaje się dla użytkowników chcących zbudować osobistą chmurę zapewniającą łatwy dostęp do danych.

 • Transkodowanie plików wideo w rozdzielczości Full HD w locie i bez dostępu do sieci*
 • Odtwarzanie filmów wideo w rozdzielczości 1080p, przesyłanie przez wyjście HDMI przestrzennego dźwięku 7.1-kanałowego
 • Możliwość zbudowania chmury osobistej i strumieniowania biblioteki multimediów z użyciem DLNA, AirPlay i Plex
 • Scentralizowanie zasobów plikowych, udostępnianie ich i backup
 • Uruchamianie maszyn wirtualnych i poszerzenie funkcjonalności NAS za pomocą zintegrowanego rozwiązania wirtualizacji
 • Rozszerzenie całkowitej pojemności pierwotnej do 72 TB (maksymalnie 12 dysków twardych) za pomocą taniej obudowy rozszerzającej QNAP UX-800P

Wysoka wydajność

Bazując na nowym 64-bitowym, dwurdzeniowym procesorze Intel® Celeron® 2,41 GHz wykonanym w technologii 22 nm z 1 GB energooszczędnej pamięci DDR3L RAM (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz dzięki 2 portom LAN i złączu HDMI, model TS-451 jest wydajnym domowym serwerem NAS o doskonałym stosunku wartości do ceny i świetnej wydajności: prędkość odczytu i zapisu wynosi do 220 MB/s. W razie potrzeby, podczas wykonywania zadań silnie obciążających procesor, TS-451 potrafi też automatycznie zwiększać taktowanie zegara z 2,41 GHz do 2,58 GHz. Oferowana przez TS-451 funkcja szybkiego szyfrowania i deszyfrowania umożliwia transfer na poziomie do 68 MB/s; rozwiązanie pozwala na szyfrowanie wolumenu 256-bitowym szyfrem AES, co podnosi wydajność systemu przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa poufnych danych przechowywanych na TS-451. W przypadku instalacji z dwupasmową kartą sieciową Wi-Fi 2,4 GHz / 5 GHz 802.11ac, TS-451 jest w stanie oferować niezwykle wysokie prędkości przesyłania dużych plików oraz strumieniowania multimediów wymagających dużej szerokości pasma.

*Przetestowano w laboratorium QNAP. Dane liczbowe mogą się różnic w zależności od środowiska.
*Zbiorcza prędkość przesyłu jednoczesnej transmisji plików z 2 komputerów na Turbo NAS.

Środowisko testowe:
NAS:
System operacyjny: QTS 4.1.1
Dysk twardy: Seagate ST1000NM0033 1 TB
Typ wolumenu: szyfrowany wolumen w konfiguracji RAID 5
Środowisko sieciowe: bezpośrednie połączenie między NAS a komputerem, LAN 1 Gb/s, MTU 1500

Komputery klienckie:
Procesor Intel(R) Core(TM) i7-4770 3,40 GHz; pamięć RAM DDR3 1600 Hz 16 GB; dysk twardy WD 1 TB WD10EZEX; karta sieciowa Intel Gigabit CT; MTU 1500; Windows 7 Professional, wersja 64-bitowa, SP1

QTS – prostota i wydajność

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-451 przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

Uwaga: 2GB RAM (4GB lub więcej RAM jest zalecane dla optymalnej wydajności) oraz QTS 4.1 lub nowszy jest wymagany.

Qsirch

Łatwe budowanie osobistej chmury i dostęp do niej gdziekolwiek jesteś

Usługa myQNAPcloud firmy QNAP zapewnia zawsze dostępną infrastrukturę dla użytkowników biznesowych i domowych, dzięki której można łatwo zbudować chmurę prywatną lub osobistą. Wystarczy dowolna przeglądarka sieciowa lub bezpłatna aplikacja mobilna i model TS-451 staje się osobistą chmurą użytkownika, dzięki której można się zawsze połączyć ze swoimi danymi. myQNAPcloud umożliwia zdalny dostęp do serwera TS-451 – gdziekolwiek się jest. Użytkownik może błyskawicznie strumieniować swoje zasoby multimedialne lub udostępniać je swoim znajomym.

Transkodowanie wideo HD w czasie rzeczywistym i bez dostępu do sieci*

Model TS-451 umożliwia wysokiej jakości transkodowanie w czasie rzeczywistym wideo w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu pliki wideo można konwertować do formatów, które będą bezproblemowo odtwarzane w komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych lub inteligentnych telewizorach. Dzięki przyspieszanemu sprzętowo transkodowaniu w locie, rozwiązanie pozwala na jednoczesne oglądanie różnych plików wideo przechowywanych w TS-451 na maksymalnie 5 urządzeniach. Model TS-451 pozwala cieszyć się filmami wideo na wielu urządzeniach – nawet takich, które nie dysponują dużą mocą obliczeniową lub obsługują tylko ograniczoną liczbę formatów plików. Skomplikowana i czasochłonna konwersja plików nie jest potrzebna.

Dzięki możliwości transkodowania bez dostępu do sieci, o ile tylko jest dostępne połączenie z Internetem o ograniczonej/małej przepustowości, można już wtedy korzystać z płynnego obrazu wideo – wystarczy wybrać wstępnie renderowaną mniejszą rozdzielczość i odtwarzać pliki wideo za pomocą aplikacji takich jak File Station, Video Station lub Qfile dostępnych w systemach iOS i Android. Takie odtwarzanie nie wpływa na wydajność systemu TS-451, na którym włączone są inne aplikacje. W ten sposób pliki wideo mogą być odtwarzane przez wiele osób dzięki strumieniowaniu. TS-451 pozwala ponadto wybrać dedykowany folder do automatycznego transkodowania wideo.


Strumieniowa transmisja multimediów przy użyciu protokołów DLNA, AirPlay, Chromecast i Plex

Wysokiej jakości wideo HD przechowywane na serwerze TS-451 można oglądać przy wykorzystaniu urządzeń zgodnych ze standardem DLNA, takich jak telewizory , konsole Sony® PlayStation, Microsoft® Xbox 360 i odtwarzacze multimedialne. Oprócz tego można korzystać z aplikacji Qfile na urządzeniu z systemem iOS, aby przeglądać wideo i zdjęcia przechowywane na serwerze TS-451 oraz odtwarzać je na telewizorze przy użyciu Apple TV. Po zainstalowaniu dodatkowej aplikacji Media Streaming z QTS App Center można strumieniowo przesyłać zawartość multimedialną do telewizora za pośrednictwem Apple TV lub Chromecast z File Station, Photo Station, Music Station lub Video Station. Model TS-451 obsługuje Plex Media Server, co umożliwia organizowanie wszystkich multimediów i przekształca TS-451 w zaawansowane i łatwe w użytkowaniu urządzenie umożliwiające korzystanie z DLNA, Roku, Amazon Fire TV i Google TV.

Rozszerzenie funkcjonalności TS-451 dzięki wirtualizacji

Prezentujemy pierwszy na świecie NAS klasy konsumenckiej z wbudowanymi mechanizmami wirtualizacji. Aplikacja Virtualization Station przekształca model TS-451 w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne i umożliwiająca szybkie tworzenie, importowanie i eksportowanie maszyn wirtualnych, tworzenie migawek i wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarce internetowej. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w TS-451. Można też na żądanie pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów maszyn wirtualnych i importować je do TS-451 bez wykonywania jakichkolwiek złożonych procedur.

Uwaga: Aplikacja Virtualization Station wymaga co najmniej 2 GB RAM. Choć możliwe jest zainstalowanie wielu maszyn wirtualnych, to jednak w danym momencie może pracować tylko jedna. Dostępna jest wersja modelu TS-451 z 4 GB pamięci RAM (nr zamawianego modelu: TS-451-4G) – wersja ta jest również zalecana.

Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

Model TS-451 obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP, przez co umożliwia udostępnianie plików w systemach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Dane, logi i obrazy ISO płyt CD i DVD można centralnie przechowywać w TS-451, gdzie są one chronione zintegrowanym rozwiązaniem antywirusowym.

Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

QNAP NetBak Replicator umożliwia archiwizację danych systemu Windows łącznie z tworzeniem kopii zapasowej poczty programu Outlook zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine firmy Apple: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo wykonywać backup swoich danych na TS-451. Port USB 3.0 w panelu przednim TS-451 posiada funkcję kopiowania za jednym dotknięciem – użytkownik może jednym kliknięciem błyskawicznie wykonać backup danych z napędów zewnętrznych na TS-451 lub odwrotnie – może skopiować dane z TS-451 na napędy zewnętrzne. Obsługiwanych jest ponadto wiele różnych programów do backupu producentów zewnętrznych, np. Acronis® True Image i Symantec® Backup Exec.

kompatybilność z oprogramowaniem do backupu innych producentów

Model TS-451 oferuje różne opcje odzyskiwania danych. RTRR (ang. Real-Time Remote Replication) umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Kopie te są przechowywane na zdalnych serwerach Turbo NAS lub FTP. Pliki są synchronizowane z folderów lokalnych do folderów zdalnych. Zwiększa to wydajność backupu i skraca jego czas. TS-451 obsługuje również protokół rsync służący do tworzenia, zgodnie z harmonogramem, kopii zapasowych danych na zdalnych serwerach. Backupy danych można też wykonywać w wielu różnych usługach przechowywania w chmurze, a także przywracać z nich. Obsługiwane są m.in. Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox® oraz Google® Drive.

Archiwizowanie pamiątkowych zdjęć. Udostępnianie migawek z własnego życia.

Model TS-451 może pełnić funkcje skarbca, w którym użytkownik przechowuje kopie zapasowe swoich ulubionych zdjęć. Aplikacja Photo Station sprawia, że udostępnianie zdjęć jest proste. Użytkownik może wyznaczyć własne prawa dostępu. Aby za pomocą przeglądarki internetowej stworzyć i zorganizować własne albumy zdjęciowe, wystarczy załadować swoje zdjęcia na TS-451, po czym można je już udostępniać rodzinie i znajomym przez portale społecznościowe takie jak Facebook, Google+, Twitter i Pinterest. Równie użyteczne są urządzenia mobilne, dzięki aplikacji Qfile w urządzeniach z systemem iOS® lub Android™ można błyskawicznie wysyłać zdjęcia na serwer TS-451.

Budowa domowej biblioteki muzycznej, słuchanie muzyki gdziekolwiek jesteś

Aplikacja Music Station pomaga podzielić posiadaną kolekcję muzyki na kategorie. Aby ułatwić organizowanie własnych list odtwarzania, aplikacja wyświetla okładki albumów. Dzięki sieciowemu odtwarzaczowi muzyki, użytkownik może słuchać swoich nagrań muzycznych gdzie i kiedy chce – wystarczy kilka kliknięć. Z myślą o wygodzie użytkownika, w aplikacji Music Station wbudowano też funkcje umożliwiające obsługę tysięcy lokalnych i globalnych internetowych programów radiowych.

 • Strumieniowanie muzyki i materiałów audio o wysokiej rozdzielczości (DSD) na urządzenia Hi-Fi spełniające standardy DLNA – wysoka jakość odtwarzanego dźwięku
 • Strumieniowania muzyki przez AirPlay na wszystkie kompatybilne urządzenia
 • Słuchanie ulubionych utworów strumieniowanych z serwera iTunes lub odtwarzanie muzyki przez przeglądarki internetowe na komputerze osobistym
 • Słuchanie muzyki na urządzeniach mobilnych przez aplikację Qmusic

Centrum pobierania 24/7

Model TS-451 jest doskonałym centrum pobierania umożliwiającym szybkie pobieranie z wykorzystaniem różnych technologii np. BT, linki Magnet, PT (Private Trackers), eMule oraz protokoły FTP i HTTP. Po skonfigurowaniu zadań pobierania można wyłączyć komputer, a TS-451 dokończy zaplanowane zadania – można więc np. pobrać nieograniczoną liczbę filmów wideo HD. Dzięki programowi narzędziowemu QGet użytkownik może zarządzać swoimi zadaniami pobierania na wielu serwerach Turbo NAS zdalnie przez sieć lokalną lub przez Internet. Aplikację HappyGet można też zainstalować w celu wykonywania kopii obszernych zasobów wideo dostępnych online na serwer TS-451.

Synchronizacja plików między komputerami i urządzeniami mobilnymi jak w Dropboxie

Dzięki Qsync model TS-451 zmienia się w bezpieczne centrum danych umożliwiające synchronizację plików. Jakiekolwiek pliki wysłane do TS-451 zostają udostępnione wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Qsync przydaje się zwłaszcza osobom często przebywającym w podróży – ułatwia zarządzanie plikami i gwarantuje, że na różnych urządzeniach dostępne są zawsze najnowsze wersje plików. Qsync oferuje różne metody synchronizacji plików i udostępniania plików w grupie, co bardzo zwiększa elastyczność współpracy w projektach realizowanych zespołowo.

Kompleksowe rozwiązanie do monitoringu zapewniające ochronę 24/7

W modelu TS-451 dostępny jest system Surveillance Station – profesjonalne rozwiązanie do monitoringu z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. System oferuje szeroki wybór ponad 2600 kompatybilnych modeli kamer IP oraz rozszerzalne licencje na kanały kamer IP. Umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz audio, a także oferuje szeroki wachlarz ustawień użytkownika. Ponadto, na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™, można też zainstalować aplikację Vmobile. Aplikacja ta pozwala non-stop i z dowolnego miejsca zarządzać monitoringiem kamer i w ten sposób w pełni nadzorować objęte monitoringiem miejsce.

Signage Station - kreatywna prezentacja treści animowanych

Dzięki Signage Station tworzenie animowanych treści jest łatwe: aplikacja pozwala łatwo opracować rozmaite materiały takie jak spersonalizowane animowane życiorysy lub księgi pamiątkowe. Signage Station jest wspaniałym narzędziem pozwalającym uatrakcyjnić swoje CV za pomocą materiałów multimedialnych: rozwiązanie pozwala kreatywnie prezentować swoje osiągnięcia i przebieg dotychczasowej kariery. Użytkownik może ponadto tworzyć i edytować własne pamiętniki, pozwalające rejestrować wszystkie ważne zdarzenia w swoim życiu. Dzięki intuicyjnym narzędziom do edycji, aplikacja iArtist Lite pomaga użytkownikowi łatwo tworzyć różnego rodzaju znaki za pomocą prostych narzędzi typu przeciągnij i upuść. Swoje kreatywne pomysły można w ten sposób pokazać na całym świecie – wystarczy do tego kilka prostych kroków.

Dostęp, użytkowanie, synchronizacja i zabawa za pomocą tabletów i smartfonów

Model TS-451 może służyć do przechowywania danych w prywatnej chmurze, dzięki czemu da się wirtualnie powiększyć pojemność inteligentnych urządzeń mobilnych. Aplikacja Qfile umożliwia łatwy dostęp do przechowywanych plików, ich wysyłanie, pobieranie i udostępnianie oraz zarządzanie nimi tak, jak gdyby owe tysiące plików użytkownik miał we własnej kieszeni. Jeżeli aplikacja Qfile zostanie zainstalowana na urządzeniu z systemem iOS, użytkownicy mogą także przeglądać filmy wideo i zdjęcia przechowywane w TS-451 oraz odtwarzać je w telewizorze za pomocą Apple TV. Aplikacja Qmanager pozwala zdalnie monitorować serwer TS-451 oraz wydajnie nim zarządzać bez włączania komputera. Z kolei aplikacja Qmusic pozwala słuchać utworów z własnych zbiorów muzycznych na TS-451 wszędzie i o każdej porze. Utwory można też pobrać, aby słuchać ich offline.

Prywatna przestrzeń do pracy i udostępniania

Notes Station

Aplikacja Notes Station umożliwia bezpieczne udostępnianie współpracownikom swoich prywatnych cyfrowych notatek. Wystarczy kilka kroków, aby ze stron internetowych sporządzić notatki (lub aby zaimportować je z TS-451). Notatki te można łatwo edytować w intuicyjnym edytorze sieciowym. Można nawet tworzyć listy zadań do wykonania i alarmy w kalendarzu.

Instalowanie na żądanie aplikacji rozszerzających funkcjonalność NAS

Model TS-451 posiada wbudowane centrum aplikacji App Center zapewniające dostęp do różnych instalowanych na żądanie aplikacji stworzonych bądź przez QNAP, bądź przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do backupu/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. Centrum aplikacji stanowi także centralną lokalizację do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto platforma QNAP bazuje na idei open-source, aby umożliwić deweloperom tworzenie własnych aplikacji, co może, potencjalnie, nieograniczenie poszerzyć możliwości modelu TS-451.

Wskaźniki LED o regulowanej jasności

Model TS-451 obsługuje elastyczną, 3-stopniową regulację jasności wskaźników LED. Zależnie od otoczenia możesz dostosować jasność wszystkich wskaźników systemu i w razie potrzeby zaplanować automatyczne przyciemnianie diod LED w określonych sytuacjach.

QNAP

Skalowalne rozwiązanie pozwalające tanio rozszerzyć przestrzeń na dane

Odpowiadając na potrzeby małych/domowych biur w zakresie archiwizacji szybko rosnących danych i dużych plików, model TS-451 oferuje wysokowydajne, a mimo to przystępne cenowo rozwiązanie do przechowywania danych. TS-451 umożliwia zwiększenie pojemności nośników sieciowych przez przyłączenie obudowy rozszerzającej QNAP. Dzięki skalowalności rozwiązania QNAP, pierwotną pojemność nośników danych można na żądanie rozszerzyć, przez co TS-451 jest idealnym i bardzo pojemnym centrum plików do przechowywania danych cyfrowych..

Maksymalna pierwotna pojemność nośników dostępna dzięki przyłączeniu obudowy rozszerzającej QNAP:

Turbo NAS ModelObudowa rozszerzająca QNAPLiczba obudów rozszerzającychCałkowita liczba dysków twardych (NAS + obudowa)Maks. pojemność pierwotna (TB)#
TS-451 UX-800P 1 12 72
UX-500P 1 9 54

#Do obliczenia pojemności maksymalnej użyto dysków twardych o pojemności 6 TB.

Oszczędność energii

Model TS-451 jest wyposażony w procesor wykonany w technologii 22 nm oraz korzysta z niskonapięciowej pamięci RAM DDR3L o niewielkim poborze mocy. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką wydajność wykonywania operacji przez system, ale jednocześnie umożliwia oszczędność energii. Inne proekologiczne rozwiązania to m.in. tryb uśpienia S3, tryb gotowości dysków twardych, planowe włączanie/wyłączanie, przełączanie dysków twardych w tryb gotowości i włączanie przez LAN (WoL)

Architektura sieci (switche): GigabitEthernet
Ilość wentylatorów: 1
Interfejs dysku: Serial ATA 600
Interfejs dysku: Serial ATA 300
Interfejs sieciowy: 2 x 10/100/1000 Mbit/s
Maks. liczba dysków: 4
Obsługa hot-swap dysków: Tak
Obudowa serw.: Tower
Pozostałe parametry HDD:

4 x 3.5” or 2.5” SATA 6Gb/s, SATA 3Gb/s hard drive or SSD

Procesor:

Intel® Celeron® 2.41GHz

RAID: Brak danych
RAID: tak
Waga: 3 kg
Wbudowana pamięć RAM: 1 GB
Wymiary:

177 x 180 x 235 mm

Zasilanie:

External Power Adapter, 90W, 100-240V

Złącza zewnętrzne:

2 USB 3.0
2 USB 2.0 
1 HDMI

Kontakt
801 01 41 55
12 398 44 00
533 285 800
BOK-ITPROMO